LoL 11.8 Yaması Olası Dengeleme Değişiklikleri

LoL 11.8 Yaması Olası Dengeleme Değişiklikleri
Geçtiğimiz haftalarda 11.7 yamasının yayınlanması ile birlikte birçok düzenleme sağlanmıştı. 11.8 yaması ile galibiyet oranı yüksek ve düşük şampiyonlar üzerinden dengeleme sağlanacak. Detaylar makalede yer almaktadır.

Riot Games'in League of Legends için bir sonraki güncellemesi 11.8 yama notları çok yakında geliyor. Yeni yamada yapılacak değişikliklerin birçoğu şimdiden açıklandı ve dereceli eşleştirmelere yoğunlaşıldı. Ayrıca geliştiriciler yaptıkları değişikliklerin profesyonel arena sahnesinde önemli etkilerinin olmasını hedefliyor ve öngürüyor. Değişiklik, düzenleme ve dengeleme yapılan şampiyonlar arasında profesyonel düzeyde karşılaşmalarda en çok tercih edilen şampiyonlar da yer alıyor. Yapılacak bu değişikliklerin haricinde 11.8 yaması ile birlikte oyuna yeni şampiyon Gwen'in dahil edilmesi beklenmektedir.


Belirli oranlarda diğer şampiyonlardan güçlü olduğu düşünülen şampiyonlar bu yamada zayıflatılacak ve bu da oyunun hem dereceli, hem de profesyonel arenasında meta değişimini mecbur kılacak. Sihirdar Vadisi'nin yeni oyun stratejilerine geçiş sağlaması profesyonel karşılaşmalarda ilginç ve eğlenceli görüntülere yol açabilir. İlerleyen günlerde belirlenecek bu strateji değişimlerini gözlemlemek ilginç olacak.

────────────────────────────────────────
► Darius ve Seviye 1'de Ejderha Kesimi

────────────────────────────────────────

11.8 Yaması İçin Olası Değişiklikler

♦ Zayıflatılması Beklenen Şampiyonlar
Aşağıda zayıflatılması beklenen şampiyonların listesi mevcuttur. Bu şampiyonlar üzerinde yapılacak değişiklik detayları 11.8 yaması resmi olarak paylaşıldıktan sonra sunulacaktır.
 • Annie
 • Thresh
 • Gnar
 • Orianna
 • Yorick


♦ Güçlendirilmesi Beklenen Şampiyonlar
Aşağıda güçlendirilmeyi beklenen şampiyonların listesi mevcuttur. Bu şampiyonlar üzerinde yapılacak değişiklik detayları 11.8 yaması resmi olarak paylaşıldıktan sonra sunulacaktır.

 • LeBlanc
 • Lee Sin
 • Aphelios
 • Zac
 • Cassiopeia
 • Vladimir

♦ Gwen Yetenekler

FOXNGAME
FOXNGAME
FOXNGAME
FOXNGAME
FOXNGAME
Pasif - Bin KesikQ - Kırt Kırt!W - Kutlu SisE - Pens AtR - İlmek İlmek
Gwen'in normal saldırıları can yüzdesine bağlı olarak isabet halinde ilave büyü hasarı verir. Şampiyonlara yönelik normal saldırılar onu verilen hasarın belli bir bölümüne eşdeğer miktarda iyileştirir.Gwen makasını hızla iki ila altı defa kullanarak koni şeklindeki bir alana büyü hasarı verir. Makasını en az iki defa kullanır ve rakibe isabet ettirdiği her normal saldırı başına bir makas darbesi daha gerçekleştirir (toplamda altı darbe olacak şekilde en fazla dört darbe daha). Her bir makas darbesinin merkezindeki rakipler gerçek hasarın yanı sıra Bin Kesik'ten ilave büyü hasarı da alır.Gwen beş saniyeliğine kendisini Kutlu Sis'le çevreler ve onun içindeyken zırh ve büyü direnci kazanır. Sisin dışındaki rakipler Gwen'i hedef alamaz ve ona yetenek isabet ettiremez. Sis, Gwen bölgeden ilk kez ayrılmaya çalıştığında onu takip eder ama bir dahaki sefere kaybolur.Gwen kısa bir mesafe boyunca atılır ve saldırılarını dört saniyeliğine güçlendirerek menzil, hız ve isabet halinde büyü hasarı kazanır. Bu sırada bir rakibe saldırmak yeteneğin bekleme süresinin %50'sini iade eder.Gwen, İlmek İlmek yeteneğini üç defaya kadar kullanabilir ama art arda gelecek her bir kullanımı açabilmesi için onu 8 saniye içinde bir rakibe isabet ettirmesi gerekir. Her kullanım bir hat üstünde ilerleyen, büyü hasarı veren, rakipleri yavaşlatan ve Gwen'in Bin Kesik yeteneğinin ilave büyü hasarını veren iğneler fırlatır. İlk kullanım bir iğne, ikinci kullanım üç iğne ve son kullanım beş iğne fırlatır. Rakiplere isabet eden dokuz iğnenin her biri, Bin Kesik'in etkisini bir defa uygular (yani toplamda dokuz defa).


Çeşitli istatistik sitelerinden toplanan ve elde edilen verilere göre bu sezon profesyonel düzeyde en çok kazanma oranına sahip şampiyonlar listelendi. Bu yazımızda belirttiğimiz zayıflatılacak şampiyonlar arasında en çok tercih edilen üç şampiyon yer alıyor. Bunlar Orianna, Thresh ve Gnar'dır. Şampiyonların profesyonel oyuncuların elinde oldukça etkili ve galibiyeti getirebilecek düzeyde kartopu etkisi yaratabildiği gözlemlenmiştir.

Thresh diğer şampiyon opsiyonlarına göre destek bölgesinde çok tercih edilmemiş olsa da galibiyet oranı oldukça yüksektir. Bunun sebebinin sıklıkla yasaklanması olduğu düşünülmektedir. Aynı şekilde üst koridor bölgesinde Gnar tercihi gerçekleştiren oyuncular 100 maçtan 85 galibiyet gerçekleştirerek %85'lik yüksek bir galibiyet oranına sahip şampiyonlar arasında. Profesyonel düzeyde karşılaşmalarda sıkça yasaklandığı da bilinmektedir. Orta koridorda ise Orianna tercihi birçok profesyonel orta koridor oyuncusunun ilk tercihleri arasında ve yüksek bir galibiyet oranına sahiptir. Ayrıca takım savaşlarında takımına ekstra destek sağlayabilmesi ve savaş başlatma potansiyeli onu tercihler arasında ilk sıralara getirmektedir.

Belirtilen bu şampiyonlar üzerinde yapılacak zayıflatmaların ise oyunun metasında ne gibi etkiler sağlayacağını görmek şimdiden merak konusu olmaya başladı. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu değişiklikler 14 Nisan tarihinde ana sunuculara getirilmesi planlanıyor.

♦ Gwen Tanıtım Fragmanı


► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.