League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 Programı

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 Programı
League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 programı açıklandı. Tüm LoL e-sporlarının en önemli etkinliğine, bu yıl Çin’in beş farklı şehri ev sahipliği yapacak.

League of Legends Dünya Şampiyonası, her yıl dünyanın en iyi 24 takımının farklı aşamalardan oluşan bir ay sürecek turnuvada mücadele ettiği tüm LoL e-sporları arasında en önemli etkinliktir. Bu yıl ki Dünya Şampiyonası, Çin’in Şanhgay, Qingdao, Wuhan, Chengdu ve Shenzhen olmak üzere beş büyük şehrinde düzenlenecek. Her şehir farklı etaplara ev sahipliği yapacak ve büyük finaller Çin’in en büyük beşinci şehrinin merkezinde 60.000 kişiyi ağırlayabilen Shenzhen’ki Universiade Spor Merkezinde yapılacak. Çin, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle etkinliğe yalnızca sınırlı sayıda insanı davet edecek.  

───────────────────────────────────

► LCS 2021 Yaz Mevsimi – 3. Hafta

───────────────────────────────────

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 Formatı

Geçen yıl, turnuva tamamen Şanghay'da oynandı. COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle büyük finallere sınırlı sayıda taraftarın katılmasına izin verilirken, ön hazırlık aşaması, grup aşaması, çeyrek final ve yarı finallerin her biri, hiçbir taraftarın katılımı olmadan boş ve daha keyifsiz bir ortamda oynandı.

Bu yıl turnuvaya Play-In'in 1. ve 2. turlarında başlayacak 12 takım olacak. Diğer 12 takım Play-In'den kurtulanların da katılacağı Grup Aşamasında bekliyor olacak. Turnuvanın son aşaması, 2021 LOL Dünya Şampiyonunun büyük finallerde karşılanacağı Playofflar olacak.

FOXNGAME

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 Takımlar

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021'de yarışacak takımlar henüz belli değil. Ancak takımlar belli olur olmaz bu makaleyi güncelleyeceğiz. Hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkmak ve eski League of Legends dünya şampiyonlarının listesine bakmak isteyebilirsiniz:

  • 2011 - Fnatic
  • 2012 - Taipei Assasins
  • 2013 - SK Telecom (T1)
  • 2014 - Samsung White
  • 2015 - SK Telecom (T1)
  • 2016 - SK Telecom (T1)
  • 2017 - Samsung Galaxy
  • 2018 - Invictus Gaming
  • 2019 - FunPLus Phoenix
  • 2020 - DAMWON Gaming

LoL Dünya Şampiyonası 2021 için ödül havuzu ve kesin başlangıç tarihi belirlenmedi ancak büyük finaller 6 Kasım’da başlayacak. Dolayısıyla turnuvanın Ekim aylarında başlayacağını varsaymak yerinde olur.

Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.