God Of War'daki En İyi Yan Karakterler

God Of War'daki En İyi Yan Karakterler
God of War 2018, öncekilerden daha incelikli bir hikayeye sahip ve bunun önemli bir bileşeni Kratos'un tanıştığı etkileyici yan karakterler.

Kratos, God of War'daki yan karakterleri öldürmek için bir ustalığa sahip, ancak 2018'deki en son giriş serisi yeni ve sağlam bir oyuncu kadrosu tanıttı. Ghost of Sparta, İskandinav mitolojisinin ölümlü diyarı Midgard'da yeniden başlamak için Yunanistan'daki eski hayatını terk etti. God of War PC sürümü 14 Ocak'ta, bu inanılmaz oyunu yepyeni bir izleyici kitlesiyle buluşturdu ve yaklaşan devam oyunu Ragnarök ile iz bırakan birçok yan karakterin geri dönüşünü göreceğiz.

Serinin İskandinav hikayesini tamamlayan GoW Ragnarök'te her karakterin kendi hikayesini tamamlaması bekleniyor. Birçoğu muhtemelen Kratos ve Atreus'un ellerinde ölecek, ancak yaşlanan savaş tanrısı yeni bir sayfa açmaya çalışırken, Zeus ve arkadaşlarına kıyasla bazıları için daha mutlu bir son olabilir. İskandinav tanrılarının ölümünü getireceği kehanet edilen bir olay olan Rangarök'ün başlamasıyla, bu aslında bir olasılık olmayabilir.

──────────────────────────────────────────────────────

► God of War Ragnarok PC'ye Gelecek Mi? Tüm Sızıntılar

──────────────────────────────────────────────────────

En İyi God of War Yan Karakterleri

God of War'ın en iyi yan karakterleri, aynı şekilde Ragnarök'te yeniden ortaya çıkması beklenen karakterlerdir. İster tasarım ister yazılı bir tesadüf olsun, Kratos deyim yerindeyse buğdayı samandan ayırmayı başardı. Yan karakterlerden bazıları önemli roller oynarken, diğerleri anlatının dışında kaldı. Katkılarından bağımsız olarak, her biri 2018'in God of War'ında anlatılan derin kişisel ve ailevi hikayede hatırı sayılır bir iz bıraktı.

Freya

FOXNGAME

Freya'nın God of War'daki karakter hikayesi, Kratos'a yakınlığı nedeniyle çok etkileyici. Oyunun tamamı boyunca Kratos, oğlunun tanrılığıyla boğuşuyor ve muhtemelen Freya'nın kendi oğlu Baldur ile olan ilişkisini incelerken kendisi için potansiyel bir gelecek görüyor. Kratos, Atreus'u bir tanrı olmanın şiddetli tuzaklarından umutsuzca korumak istiyor ve Freya bu tür endişelerin en şiddetli sonucunu örnekliyor. Baldur'un gereksiz bir ölümle öleceği kehanetiyle, Freya onu tüm zararlardan kurtarmak için bir büyü yaptı ve istemeden onu tüm fiziksel duyulardan mahrum etti.

Freya ve Baldur'un ilişkisinin yabancılaşmış doğası, Kratos'un kendisi ve Atreus için korktuğu bir olasılıktır. Freya, 2018 oyununda zaten önemli bir karakter geliştirme sürecinden geçiyor, Kratos'un Atreus'u büyütmek için başarmaya çalıştığı şeye sempati duyan birinden, Kratos'a saldıran ve oğlunun ölümünden intikam almak isteyen Savaş Tanrısı Ragnarök'teki kuş kadına geçiş yapıyor. Freya'nın God of War'a yoğun katılımı, aileyi incelemesini derinleştirir ve oyunun kişisel hikayelerine yardımcı olur. Hikayesi zaten son derece trajik ve muhtemelen Ragnarök'te önemli bir duygusal köşe taşı olacak.

───────────────────────────────────────────

► En Güçlüden En Zayıfa God of War Tanrıları

───────────────────────────────────────────

Mimir

FOXNGAME

Mimir, God of War'da açık ara en güncel yan karakterdir ve Kratos ve Atreus'un yanında neredeyse üçüncü bir kahraman olarak kabul edilebilir. Mimir'in kişisel hikayesinin çoğu, Odin the Allfather'a hizmet ettiği ve Aesir ile savaşları sırasında Giants'a sempati duyduğu için bir ağaca aşılandığı oyun olaylarından önce gerçekleşir. Kratos ve Atreus'un Dokuz Diyar'daki en yüksek zirveye yaptığı yolculuk için değerli bir varlık olarak kabul edildiğinde, geniş mitolojik tarih bilgisi ile baba/oğul ikilisine yardım eder.

Mimir'in yan karakter değerlendirmesindeki temel özelliği, oyuncuyu bilgilendirmedeki rolünden geliyor. Sadece Kratos'a (ve daha az ölçüde Atreus'a) Dokuz Diyar'ın tarihini ve politikasını öğretmekle kalmıyor, aynısını oyuncu için de yapıyor. Mimir, God of War'ın anlatısını nasıl ördüğü, diğer karakterlerin motivasyonlarının ardındaki nüanslara dair içgörü sunarak ve oyun dünyasını daha inandırıcı hale getirmesinde önemli bir bileşendir. Birçok yönden, İskandinav destanı, Kratos'un Dokuz Diyar'da sadece bir hareketli parça, bir tür açıklanmayan değişken olduğu Yunan emsalinden daha geniş bir kapsama sahiptir. Mimir'in hikayeleri, oyuncuya Kratos'un God of War'da karşılaştığı ve karşılaşacağı tüm İskandinav tanrıları hakkında bilgi verir ve her bir karakterden ne bekleyeceğine dair ipuçları verir.

────────────────────────────────────────────────

► God of War Rehberi: Valkyrie'ler Nasıl Öldürülür?

────────────────────────────────────────────────

Jörmungandr

FOXNGAME

Jörmungandr bir yan karakter olmasına rağmen, aynı zamanda God of War'ın en çarpıcı set parçalarından biri olarak ikiye katlanıyor. Devasa World Serpent, Midgard'da kalan son Dev'dir (Kratos'un ikinci karısının ölümünün ardından) ve o kadar büyüktür ki tüm diyarı kuşatır. Dev ile iletişim kurabilen tek kişi olan Mimir'e göre Jörmungandr, Thor ile efsanevi bir çatışmanın ardından aniden Lake of Nine’da ortaya çıktı. Jörmungandr'ın God of War'daki rolü bir zaman döngüsü paradoksu sunar, çünkü Thor ile söz konusu çatışmanın Ragnarök sırasında gerçekleşeceği kehanet edilir, burada Thor World Serpent’e o kadar sert vurur ki World Tree Yggdrasil'i parçalar ve Serpent’i zamanda geri gönderir.  

Bu sefer paradoks, God of War'da çözülmemiş olan daha zorlayıcı ve önceden haber veren gizemlerden birini tanıtıyor. Jörmungandr, God of War'ın kapsayıcı hikayesinde ve olay örgüsünde etkili olsa da, Ragnarök'te daha da önemli bir rol oynayacağına dair bir his var. Onun varlığı, Olympus Dağı'na tırmanırken Gaia'ya tırmanan Kratos gibi orijinal God of War oyunlarından daha nefes kesici bazı parçaları andırıyor. Jörmungandr'ın fiziksel varlığı açıkça otoriterdir, Midgard'a bir tür eski ve bilinmeyen güç katarak, Mimir'in açıkladığı şekilde İskandinav destanının ölçeğine katkıda bulunur.

──────────────────────────────────────

► God of War Zeus Zırh Seti Nasıl Alınır?

──────────────────────────────────────

Thor

FOXNGAME

Esasen 2018 oyununda ve yine God of War Ragnarök fragmanında küçük bir rol oynayan Thor, oyundaki en unutulmaz yan karakterlerden biri olmaya devam ediyor. Yüzü bile görünmüyor - yukarıdaki resimdeki gibi sadece eli, kalçası ve çekici. Tüm karşılaşma Atreus'un rüyası olarak oynanır, ancak açıkça kehanet bir vizyon olduğu ima edilir. Kuzuların Sessizliği'nde yarım saatten daha kısa bir süre içinde Anthony Hopkins'in En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazanması gibi, Thor'un God of War'daki görünümü o kadar iyi ki, bir satır diyaloğa bile ihtiyacı yok. Thor karakteri, Chris Hemsworth'ün Marvel Sinematik Evrenindeki tasviri sayesinde ön plana çıktı ve Ragnarök'teki rolü için beklentiler elle tutulur cinsten.

Thor'a God of War'da hiç rastlanmaması, etkisinin oyunun her yerinde hissedilmediği anlamına gelmez. Thor'un Midgard'daki tüm Devlerin katili olan kana susamış bir canavar olduğu söylenir. God of War başlı başına ayrıntılı bir hikaye anlatır, ancak aynı zamanda Ragnarök için birçok anlatı kurar ve Thor'un rolü bunda önemli bir bileşendir. Oyuncu aslında Thor ile etkileşime girmeyebilir, ancak varlığı God of War'ın en iyi yan karakterleri arasında bir yer garanti edecek kadar güçlüdür.


► God of War PC şimdi en ucuz Foxngame'de. God of War satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/god-of-war

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.