God of War Rehberi: Valkyrie'ler Nasıl Öldürülür?

God of War Rehberi: Valkyrie'ler Nasıl Öldürülür?
God of War Valkyries, oyunun en zorlu patron dövüşlerinden biridir. Valkyrie Kraliçesi de dahil hepsini yenmek için bilmeniz gereken her şeyi derledik.

God of War Valkyries, oyunun en zorlu patron dövüşlerinden biridir. Bu İskandinav savaşçı melekleri, inanılmaz derecede güçlü hazineyi koruyan inanılmaz derecede güçlü düşmanlardır, Valkyrie Kraliçesi de dahil olmak üzere hepsini yenmek için inanılmaz beceri ve hazırlık ile oyun dünyası hakkında belirli bir miktarda bilgi sahibi olmak gerekir.

8 Valkyrie (ve Valkyrie Kraliçesi), God of War'da isteğe bağlı patronlardır. Onları yenmek, Valkyrie Armor da dahil olmak üzere birçok ödül verir. Her biri farklı saldırılarla ve çeşitli savaş arenalarında silahlandırılmıştır ve zırhı alabilmeniz için hepsini yok etmeniz gerekir.

Sekizini de öldürmek, sizin için oyunun en güçlü teçhizat setlerinden biri olan Valkyrie zırhının kilidini açacak ve oyuncuları yaklaşmakta olan God of War Ragnarok'a hazırlamak için mükemmel bir meydan okuma olacak. İşte tüm God of War Valkyrie'lerini nerede bulacağınız ve nasıl yeneceğiniz.

──────────────────────────────────

God of War Zeus Zırh Seti Nasıl Alınır?

──────────────────────────────────

God of War Valkyrie Öldürme Rehberi

FOXNGAME

God of War Valkyrie’leri öldürmek sadece yan görev hikayesini ilerletmekle kalmayacak, aynı zamanda size güçlü zırhlar ve benzersiz büyüler de dahil olmak üzere bazı nadir, epik düzeyde ganimetler ve bu destansı zırhın bazılarında yükseltme yapmak için gereken bazı kaynaklar kazandıracak.

Yolculuğunuz boyunca Valkyrie'leri bulup öldürmenize yardımcı olmak için aşağıda bir rehber hazırladık, ancak bu düşmanların çok zorlu olabileceği konusunda sizi uyaralım.

Valkyrie zorluk sıralaması ve yerleri

Sekiz Valkyrie'nin tümü, alan boyutu, cephanelik ve sadece genel güç nedeniyle ne kadar dayanıklı olduklarına göre değişir. İşte en kolaydan en zora doğru sekiz rakip için güç sıralaması ve konumları.

 1. Gunnr - Thamur's Corpse

 2. Kara - River Pass

 3. Geirdiful - Foothills

 4. Olrun - Alfheim

 5. Eir - The Mountain

 6. Gondul - Muspelheim

 7. Rota - Helheim

 8. Hildr - Niflheim's maze

Dikkatli olun, alt edebileceğiniz nispeten kolay olan ilk iki veya üç Valkyrie'nin dışında, neredeyse ne olursa olsun bir mücadele içinde olacaksınız.

───────────────────────────────────────

► En Güçlüden En Zayıfa God of War Tanrıları

───────────────────────────────────────

God of War: Valkyrie Gunnr nasıl öldürülür?

 • Yer: Thamur's Corpse içinde bulabilirsiniz. God of War'ın hikaye modu sizi Gunnr'ın hikayesi boyunca içinde bulunduğu Gizli Odin Odasına yönlendirecek.
 • Önerilen Seviye: Yönetilebilir bir dövüş için 4 level, kolay bir dövüş için 5 level.

FOXNGAME

Önerilen Teçhizat: İlk Valkyrie dövüşü için güçlü yönlerinizi kullanın. Gunnr, grubun en kolayı olduğu için, bu benzersiz dövüşlerin neye benzediğinin tadına bakarken sizin için en iyi olan tekniği bulabilirsiniz. Savunma amaçlı bir Kratos'u mu tercih edersiniz? Koruyucu özelliğinizi yükselten teçhizatı kullanın veya Gunnr'ı yumruklamayı tercih ediyorsanız tüm puanlarınızı güçlendirin.

Şimdi, dövüşleriniz için hangi tılsımı kullanmak istediğinizi test etmek için de iyi bir zaman. Reaml Shift tılsımı sağlam bir seçenektir. Bu Valkyrielerin hızına alışırken, saldırılarının kilit noktalarında zamanı yavaşlatmak, ölüm kalım arasındaki farkı yaratabilir.

Diğer saldırılar arasında, aynı zamanda şaşırtıcı olan, tırpan ile sıçrayan bir eğik çizgi yer alır. Atreus bazen inmeden önce onu sersemletebilir. Zayıf saldırılarını ve atılmalarını engellemek için Şok Okları kullanın, böylece o savunmasızken Runik saldırılarınızı takip edebilirsiniz. Gunnr şarj olurken Runik saldırıları kullanmayı denemeyin, gücü tamamlasanız bile gereksiz hasar alırsınız.

Atreus'un oklarıyla Valkyrie'yi meşgul tuttuğunuz ve sersemlediği anlardan yararlandığınız saldırılara karşı tetikte olduğunuz sürece, zamanla sağlığını düşürebilirsiniz. Sağlığınız azalırsa, ona zarar verdiğinizde sağlık taşlarını düşüreceğini unutmayın. Sağlığı artırmak için Spartan Rage'i kullanabilir veya bazı sağlık taşlarını güvenli bir şekilde almak için dokunulmazlığı kullanabilirsiniz.

God of War: Valkyrie Kara nasıl öldürülür?

 • Yer: River Pass’de bulabilirsiniz. Odin'in Gizli Odası, Cadı Mağarası'nın içindedir.
 • Önerilen Seviye: Yönetilebilir bir dövüş için 5 level, daha kolay bir tane için 6 level.

FOXNGAME

Kara, Kratos'un uğraşması için ek 4. seviye Draugr çağırabilir; bu, özellikle dövüş uzayıp Kalkan, Hız ve Menzilli Draugr içeri girmeye başladığında, bir meydan okumadan çok bir acı ve dikkat dağıtıcıdır.

Kara'ya odaklanmaya devam edebilmeniz için hızlı bir şekilde çalışmalısınız. Runik AOE saldırılarını kullanarak Draugr ile toplu olarak mücadele edin ve Blades of Chaos, daha az hasar verseler bile tüm hedeflerin vurulup yok edilmesini sağlayabilir. Gözlerinizi Valkyrie'den asla ayırmadığınızdan emin olun, böylece her an savuşturmaya veya kaçmaya hazır olabilirsiniz.

Atreus'un oklarını da yükselttiyseniz, onu yardımcı olarak kullanarak onları hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Shock Arrows with Chain burada harikalar yaratır, tıpkı geniş bir alanda düşmanları engelleyen veya onlara zarar veren Runik Summons gibi.

Kara’nın size gelmesini bekleyin ve gelen tüm saldırıları engellemeye ve savuşturmaya hazır olun ve mümkünse onları Valkyrie'ye yönlendirin. Siper aldığınızda size avantaj sağlayan büyüler, kullanmanız gereken fırsatların miktarı göz önüne alındığında burada da yararlıdır.

God of War: Valkyrie Geirdiful nasıl öldürülür?

 • Yer: Foothills’te bulabilirsiniz.
 • Önerilen Seviye: Zorlu bir dövüş için Seviye 6 veya daha kolay bir tane için seviye 7.

FOXNGAME

Bu Valkyrie, hem Kara hem de Gunnr'dan bazı ipuçları alarak çeşitli miktarda saldırı kullanır, ancak değişiklik saldırılarına hızla atılarak olaylara kendi yön verir.

Dikkat etmeniz gereken çok sayıda engellenemez saldırısı var ve birkaç normal kanat vuruşundan veya kanat uçlarını size gönderdikten sonra çabucak çekebilir. Bir kanat darbesine hızlı bir şekilde atılmasına dikkat edin ve hemen geri çekilin.

En korkunç yetenekleri, iki farklı saldırı yöntemiyle havadan geliyor. Onun kollarıyla hazırlıklı ve engellenemez bir saldırı üzerinde yükseldiğini görürseniz,  Atreus'un onu sersemletmek için hemen bir ok atmasını sağlayın, aksi takdirde kaçınılması mümkün olmayan devasa, zarar verici bir duman bulutu salacaktır.

Bir ileri bir geri hareket etmeyi çok sevdiğinden, ataklar için hareketsiz kalmasını sağlamak zor olabilir. Atreus'un onu Şok Oklarla beslemeye devam etmesini sağlayın, ancak kör edici saldırısını durdurmak için her zaman bir tanesini açık bırakın. Stunning Runic Summons, iyi bir kombinasyon dizisi elde etmeniz için onu yeterince uzun süre yavaşlatabilir.

Bu çok tepkisel bir dövüş, bu yüzden yavaşlamaktan ve o yaklaşana kadar ok atışlarına devam etmekten korkmayın. Realm Shift'i etkinleştiren tılsımlar da bu durumda son derece faydalıdır.

God of War: Valkyrie Olrun nasıl öldürülür?

 • Yer: Realm of Alfheim’de bulabilirsiniz. Tekneyi gölün karşısındaki Light Elf Shore’e götürün ve küçük bir tünelde Gizli Odin Odası'nı arayın.
 • Önerilen Seviye: Zorlu bir dövüş için 5, yönetilebilir bir dövüş için 6.

FOXNGAME

Olrun hızlı bir dövüşçü ve kendi hafif saldırılarınızla onun hızlı saldırılarına ayak uydurmanız gerekebilir. Olrun, ya sağ kanadından engellenemez bir darbe vurmak ya da engellenmezse ölümcül olabilen yakın bir döner kanat saldırısı yapmak arasında gidip gelecek.

Menzilden yana atılırsa, ya içeri doğru bir atılma ya da size birkaç mermi fırlatan farklı bir dönme saldırısı ile takip eder. Bunu yaptığında hazır olun, çünkü "Valhalla" diye bağırıp havaya uçabilir, bu durumda engellenemez tutuşundan kaçınmak için bir an önce kaçmanız gerekir. Olrun'la yüzleşirken hatırlanması gereken en önemli şey, her zaman sağa doğru hareket etmek ve onun kırmızı darbesinden kaçınmak için aynı yöne kaçmaya hazır olmaktır.

Olrun'un diğer saldırılarının çoğu engellenebilir, sadece kanat savurma saldırısını engellemeyi unutmayın, ardından engellenemez takip bıçağından kaçınmak için sağa kaçmaya hazır olun. Realm Shift'e izin veren Talisman'ınız varsa, saldırılarını aşmak için bunları kullanmayı düşünün ve kaçamayacağından emin olmak için zaman yavaşladığında Runik Saldırıları serbest bırakın.

God of War: Valkyrie Eir nasıl öldürülür?

 • Yer: Heart of the Mountain de keşfedildi.
 • Önerilen Seviye: Zorlu bir dövüş için 5, yönetilebilir biri için 6 level.

FOXNGAME

Eir kendini kanatlarıyla korumayı sever ve bu duruştayken ona iki kez vurursanız, size ölümcül bir karşı saldırı ile vurur. Bu korumayı Runic Attack ile kırın.

Dev topuzuyla size doğru atıldığında, patlamasını önlemek için kaçmaya hazır olun, ardından takip eden saldırısından kaçınmak için tekrar kaçmaya hazır olun.

Havaya uçtuğunda ve silahını döndürdüğünde, bazen sizi doğrudan öldürecek olan engellenemez patlamasını kesmek için Atreus'un onu hemen bir okla vurmasını sağlayın.

Eir'e karşı hatırlamanız gereken en önemli şey, kendinizi asla köşeye sıkıştırmak istememenizdir. Her zaman yanlardan veya arkadan kaçacak yeriniz olsun. Üstünlüğü kazanması için tek gereken bir veya iki hata.

God of War: Valkyrie Gondul nasıl öldürülür?

 • Yer: Muspelheim.
 • Önerilen Seviye: Zorlu ama kazanılabilir bir dövüş için 6. Seviye.

FOXNGAME

Gondul'un her zamanki Valkyrie numaralarında bazı kıvrımları var. Eir gibi, "Valhalla" diye bağırırken havaya uçabilir. Ayrıca, düz bir çizgide üç ateş topunu yere indiren ve yerde kalıcı etki alanı hasarı bırakan benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Ateş hasarını azaltan büyülere sahip olmak, uzun vadede hayatta kalmanıza yardımcı olabilir.

Gondul diğer tanıdık Valkyrie taktiklerini kullanacaktır, ya sağ tarafından engellenemez bir bıçakla ya da dönen bir saldırı ile takip etmeden önce kanatlarını kullanarak mermiler fırlatacak. Eir gibi, Goldur da ilk darbe için geriye doğru kaçmanız ve ardından takip tarafına geçmeniz gereken çift topuz saldırısına sahiptir. Ayrıca devasa bir engellenemez saldırı için havaya yükselebilir, bu yüzden Atreus onu her zaman sıkıştırmaya hazır olsun.

Her zaman olduğu gibi, onun atılgan bıçağıyla vurulmamak için sağa doğru ilerlemeye devam edin. Özellikle onun atılma patlamasına karşı dikkatli olun ve saldırıyı takip edin ve asla bir köşeye sıkışmayın.

God of War: Valkyrie Rota nasıl öldürülür?

 • Yer: Helheim
 • Önerilen Seviye: Zorlu ama adil bir dövüş için 6. Seviye.

FOXNGAME

Rota, Olrun'un güçlendirilmiş bir versiyonu gibidir. Kratos'u yakalayacak ve onu yerde sürükleyerek büyük hasar verecek yeni bir uçan baskın manevrası da dahil olmak üzere çok tehlikeli engellenemez saldırıları vardır.

Ayrıca arka arkaya üç kez boyun tepme hareketini kullanıyor, bu yüzden tetikte olduğunuzdan ve üç kez de her şeyi atlatmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

God of War: Valkyrie Hildr nasıl öldürülür?

 • Yer: Niflheim
 • Tavsiye Edilen Seviye: Adil bir dövüş için 6. Seviye (artı zehirli sisin etkisini azaltan zırh efektleri)

FOXNGAME

Hildr'ın kendisi aslında nispeten kolay bloke edilen ve karşılık verilen hamlelere ve küçük bir can barına sahip oldukça zayıf bir Valkyrie'dir.

Ancak, zorluk şu ki, onu önce Niflheim'da bulmanız, ardından ölümcül sise yenik düşmeden önce onu öldürmeniz gerekiyor. Niflheim'da birkaç koşu yapın, böylece depodaki sandıkları açabilir ve sizi siste daha uzun süre hayatta tutacak büyüleri donatabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken ana yeni saldırı, engellenmesi gereken ve sonunda o dev saçağı ateşlediğinde kaçınılması gereken buz saldırısıdır.

God of War: Valkyrie Kraliçesi Sigrun nasıl öldürülür?

 • Yer: Lake of Nine’ın kuzeyindeki Council of Valkyries’de diğer tüm Valkyrie'ler yenildikten sonra çağrılır.
 • Önerilen Seviye: Makul bir zorluk mücadelesi için 7. Seviye.

FOXNGAME

Diğer tüm Valkyrie'leri yendikten ve miğferlerini aldıktan sonra, Lake of Nine’ın kuzey tarafındaki Council of Valkyries’e geri dönün ve her bir miğferi yerleştirebileceğiniz köprünün karşısında bir taht alanı arayın. Bunu yapın ve Valkyrie Kraliçesini yenme mücadelesi açılacak.

Sigrun, diğer 8 Valkyrie'nin sahip olduğu hemen hemen her manevraya sahiptir. Bu noktaya kadar öğrendiğiniz her şeyi uygulamanız gerekiyor.

Önerilen Rünler ve Eşyalar:

 • Superior Resurrection Stone
 • Legendary Runic Vestment (Atreus)
 • Ratatoskr Runic Summon (Atreius)

Kratos'un zırhı nasıl oynadığınıza bağlıdır, ancak genellikle Ivaldi'nin set zırhının bir karışımını kullanmak en iyisidir. Bu dövüşte vizyon anahtardır, Sigrun'un en büyük saldırılarının tümü, onun havaya uçmasını içerir. Onları tespit edip önleyebildiğinizden emin olmak için, dövüşün çoğunda ondan uzak durun ve sırtınızı duvara yakın tutun.

Ardından, saldırı kombosunu başarılı bir şekilde atlattığınızda, bir saniyeliğine iyileşmek için duracak ve size kombonuzu başlatma şansı verecek. Ağır bir saldırı ile başlayabilir, ardından mevcut Runik yeteneklerinizi atabilirsiniz. Bu açıklıklardan en iyi şekilde yararlanmak için bu zinciri iyi bir şekilde bir araya getiren hızlı Runik saldırılara sahip olduğunuzdan emin olun. Runik saldırılar, ilk ağır saldırınızda kullanırsa, kanat kalkanını kırmanın da harika bir yoludur.

Atreaus'un okları Sigrun'a zarar vermez, bu yüzden dövüş sırasında onu yönetmek için uğraşmayın. Çağrısı da o kadar etkili değil, bu yüzden en iyi seçenek genellikle Ratatoskr. Kurtlar ayrıca zaman zaman kombolarını kırmaya da yardımcı olur, ancak sincaptan ekstra sağlık elde etme şansından vazgeçmek zordur. Ratatoskr'ı kuşanırsanız, onu yalnızca sağlığı kullanmayı planladığınızda aradığınızdan emin olun, aksi takdirde bir süre sonra kaybolur.

Fazladan hasar vermek yerine, öfkenizi sağlık kristallerini toplamanın güvenli bir yolu olarak kullanmayı düşünün. Spartan Rage aktifken Kratos zarar göremez, bu nedenle sayaç hasar almak yerine sadece alçalır, ayrıca Sigrun'un saldırılarından birini iptal etmenin harika bir yolu. Onu devirmek için Rage'i patlatın, ardından öfkeyi sonraya saklamak için iptal edin.

God of War Valkyrie öldürme rehberi bu kadar, unutmayın bu uzun bir mücadele ve denemeye devam edin. God of War PC sürümü 14 Ocak’ta oyuncularla buluşacak, ön siparişte indirimli satın almak için aşağıdaki linke tıklayınız. 


► Güvenilir ve indirimli God of War satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/god-of-war

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.