God of War Leviathan Baltası Maksimum Levele Çıkarma

God of War Leviathan Baltası Maksimum Levele Çıkarma
God of War’ın efsane silahı Leviathan baltasının hikâyesinden, özelliklerinden ve maksimum seviyeye çıkarmanız için yapmanız gerekenlerden bu yazıda bahsediyoruz.

God of War maceramızda Kratos’un eline ilk geçen ve en başından sonuna kadar yanında olan silah Leviathan Axe (balta) idi. Kratos bu baltayı isterse savurabilir isterse fırlatıp tekrardan yanına çağırabilir. Bu baltayı yükseltmek ve daha güçlü bir hale getirmek için Donmuş Alev toplamanız gerekiyor. Son seviyeye geldiğinde ise baltanın hem görünüşü değişiyor hem de gücü artıyor. Maceranız boyunca topladığınız XP’ler ile balta için yeni kombolar ve hareketler de açabiliyorsunuz. Bütün bunların üstüne silahın üzerine iki adet rün eklendiğinde baltanın oynanışı su gibi akıyor, oyuncuyu sıkmıyor.

Leviathan Baltası’nın Hikâyesi

FOXNGAME

God of War Leviathan Baltası kardeş iki cüce olan Brok ve Sindri tarafından dövülmüştür. Herkes onları Huldra kardeşler olarak tanır. Thor’un çekici olan Mjolnir’i de bu kardeşler yapmışlardır. Fakat çekicin 9 diyara da getirdiği yıkımın üzerine cüceler, tam tersini umarak Jörmungandr’ın devasa boyutundan esinlenerek Leviathan’ı yaparlar. Sindri ile ilk konuştuğumuzda baltanın yapılırken 12 buz trolünün çığlıklarını barındırdığını söylemişti. Ayrıca bu balta Laufey için yapılmış ve ölümünden önce eşi Kratos’a bırakılmıştır.

───────────────────────────────────────

► God of War PC Sistem Gereksinimleri

───────────────────────────────────────

God of War Leviathan Axe Özellikleri

FOXNGAME

God of War’da Kratos’u kontrol ederken Leviathan’ı bol bol kullanıyoruz. Kratos bu baltayı düşmanlara savurabilir, onları ezebilir ve fırlatıp geri çekebilir. Balta alev ile yanan düşmanları dondurucu özelliği ile yok eder. Baltanın bu özelliklerine ise oyunda ilerlediğinizde yeni kombolar ve hareket şemaları açarsınız. Örnek vermek gerekirse baltayı fırlattığınızda bir düşmanın başına saniyelerce bela edebilir veya Kratos’un etrafında dönüp durarak düşmanlara hasar vermesini sağlayabilirsiniz. Oyundaki bazı bulmacalarda ise dönen çarklara fırlatarak mekanizmanın donmasını ve kapıların açık kalmasını sağlarsınız. Balta buz ile kaplanmışken fırlatılan düşmanları da dondurur ve Kratos’un yumruklarıyla baş başa kalmasını sağlar.

God of War Leviathan Axe Max Level Nasıl Yapılır?

FOXNGAME

Leviathan baltasını max level yapmak için Donmuş Alev (Frozen Flame) itemine ihtiyacınız olacak. Bu itemi ana hikayeyi oynarken bulabilirsiniz ancak kaçırdığınız olursa oyunu bitirdikten sonra diyarları gezerken bulabilirsiniz. Bulduktan sonra da Sindri veya Brok’a götürmeniz gerekiyor. Sadece 5 adet bulunan Frozen Flame itemini baltayı geliştirirken kullanıyoruz ve bir kertikgümüş bile ödemiyoruz.

Spoiler vermeden 5 Donmuş Alevi de nerede bulacağınızı anlatmaya başlayalım;

Donmuş Alev nerede bulunur?

FOXNGAME

  • Brok ile ilk karşılaştığımız yerde. Brok’a arabasını hareket ettirmek için yardım ettikten sonra bir nevi ödül olarak alıyoruz.

  • Sindri ile tanışıp dağa tırmanırken bir troll ile savaşıyoruz. Ödül olarak bir adet Donmuş Alev alıyoruz.

  • Dağın alt kısımlarında maden içerisinde zirveye giden bir asansör var. Bu asansörle zirveye çıkıyoruz ve bir başka troll ile savaşıyoruz. Ödül olarak Donmuş Alev kazanıyoruz.

  • “The Magic Chisel” görevinde Thamur the Giant’ın cansız bedeninin altında bir adet Donmuş Alev var. Bu görev ana hikâye görevi olduğu için kaçırmanız neredeyse imkânsız.

  • Bütün ana hikâyeyi tamamladıktan sonra Sindri size Donmuş Alev satacak. Fakat eşyayı almak için gereken Nifleheim’ın dondurucu sisi eşyasını sadece Nifleheim’a giderek labirent’in ortasında bulunan bir sandıktan alabilirsiniz. Sandığı açmak için 5000 Sis yankısı toplamalısınız. Gerekenleri yaptıktan sonra Sindri’ye giderek Donmuş Alev’i alabilir baltanızı son seviyeye çıkarabilirsiniz.

Leviathan Axe’ı her geliştirdiğinizde Kratos’un gücü de artar. Aynı zamanda yeni hareket şemalarını da açmış olursunuz. Bütün oyun boyunca kullanacağınız bir silah olduğu için olabildiğince erkenden Leviathan’ı maksimum levele çıkarmayı unutmayın. Şimdilik görüşmek üzere!


► Güvenilir ve indirimli God of War satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/god-of-war

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.