Geçmişe Bir Geçit Olarak Battlefield Portal’ı

Geçmişe Bir Geçit Olarak Battlefield Portal’ı
Battlefield 2042 Portal modu eski usul pek çok haritaya ulaşma imkanı sunacak. Oyuncular kendine özel oyunlar tasarlayıp, komuoyuna açabilecekler.

Bir önceki yazımızda Battlefield 2042’nin üçüncü bir modunun yayınlanacağından ve bu sayede oyuncuların önceden oynayıp beğendiği haritalara yeniden erişim sağlayabileceklerinden bahsetmiştik. 22 Temmuz’da DICE, Battlefield Portal’ı tanıttı. EA Play yayını sırasında duyurulan bu mod, aslında oyuncuların önceki oyunlardaki haritaları, seviyeleri, araçları ve silahları kullanabilecekleri bir oyun yaratma/düzenleme aracı.

Portal Modu Hangi Oyunları İçerecek?

Oyuncular Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2, Battlefield 3 ve Battlefield 2042’deki haritaları, silahları ve mülkleri kullanabilecekler. Battlefield 1, 4 ve 5’in olmaması bazı oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir ama bu açığın özellikle 1942’nin yeniden gözden geçirilmiş yüksek kalite haritalarıyla kapanacağını düşünüyoruz.

Dahil olan haritalar

 • Battlefield 1942
  Battle of the Bulge
  El Alamein
 • Battlefield: Bad Company 2
  Arica Harbor
  Valparaiso
 1. Battlefield 3
  Caspian Border
  Noshahr Canals
 2. Battlefield 2042
  Breakaway
  Discarded
  Hourglass
  Kaleidoscope
  Manifest
  Orbital
  Renewal

Portal Modu Nasıl Çalışacak?

Battlefield Portal modu önceden programlanmış; conquest, rush ve takım ölüm maçları dahil eski başlıkların yeniden düzenlenmiş halini içeriyor. Klasikler dahil haritaların tümü PC, Xbox Serisi konsolları ve PlayStation 5’te, 128 oyuncuya kadar oynanabilir olacak. Battlefield 2042’nin ana modu Warfare’de eski jenerasyon sistemlerde 64 oyuncuda sınırlı olacak. Güncellenmiş eski usül haritaların yanında Battlefield Portal modunda 40’tan fazla silah ve taşıt, oyunun tümünde kullanılabilecek 30’dan fazla aygıt ulaşılabilir olacak. Bu oyunda tekrar göreceğimiz aygıtların ve silahların arasında M1 Garand, Panzerschreck, B17 Bomber, Spitfire, defibrilatör de var.

FOXNGAME

Bütün bu gelişmeler Battlefield Portal’ın “Builder” aracında toplanacak. Builder’da, oyuncuların kendi maçlarını tasarlayıp kamuoyuna açabilecekler. Oyunun mantığını dahi pek çok ayarını değiştirebilecekler. Oyuncular, düzenledikleri oyunlarında neredeyse her şeyi kontrol edebilecekler. Modlar ve haritalar dışında alanları, silahları ve alet edevatları, oyunun oynanış şeklini ve galibiyet şartlarını düzenleyebilecekler.

Battlefield Portal Ücretli mi?

Portal modunun Battlefield 2042’nin bir parçası olarak piyasaya sürüleceğini ve ekstra bir ücreti olmayacağını tahmin ediyoruz.


İndirimli Battlefield 2042 Satın Almak için Tıklayınız!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.