FOXNGAME

FIFA 23 Ultimate Team | Kadro Kurma

FIFA 23 Ultimate Team | Kadro Kurma
FIFA 23 Ultimate Team’de kadro kurarken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizler için derledik.

FIFA 23 Kadro, FUT'taki dört öğe kategorisinden biridir. Şunlardan sorumludurlar:  

  1. Oyuncunun sözleşmelerini uzatın.
  2. Kimyaya katkıda bulunun.

Kadro öğesi nasıl satın alınır?

  1. Ana FUT ekranından [Transferler]'e gidin;
  2. [Pazarı Aktar]'ı seçin;
  3. [Kadro]'ya gitmek için R1/RB'ye basın;
  4. İstenen sonucu bulmak için mevcut filtreleri kullanın ve üçgen/Y'ye basın;
  5. "Canlı Arama Sonuçları" ekranına geldiğinizde, istediğiniz kartı bulana kadar sonraki sayfaya geçmek için R1/RB'yi kullanın;
  6. X/A'ya basın ve bir teklif verin veya öğeyi garanti etmek için [Şimdi Satın Al]'ı seçin.

────────────────────────────────────────

► FIFA 23 Ultimate Team İçin En İyi Forvetler

────────────────────────────────────────

FUT 23 Kadro Öğeleri: Oyuncu Sözleşmeleri, Kimyalar ve Teknik Direktörler

Oyuncunun sözleşmelerini uzat

FOXNGAME

Bir sözleşme uyguladığınızda, etkisi kulübünüzdeki tüm teknik direktörler katsayılarının toplamı ile çarpılır. Sözleşmeler, personel kullanımı nedeniyle verimliliği artırabilen tek sarf malzemesidir. Teknik direktör öğelerini kulübünüzde saklamalı ve gerisini sisteme bırakmalısınız. Kaç taneye sahip olduğunuza göre uygulanan her sözleşme için alacağınız bonus miktarını otomatik olarak belirleyecektir.

Daha ayrıntılı açıklamak gerekirse: Bir kulübün sahip olduğu teknik direktörlere göre sözleşmeler olumlu etkilenir. Her teknik direktör öğesi bir sözleşme bonusu yüzdesi görüntüler. Bir sözleşme uyguladığınızda, etkisi kulübünüzdeki tüm teknik direktörlerin katsayılarının toplamı ile çarpılır. Kaç tanesine sahip olursanız olun, katsayılarının toplamı %50'de duracaktır.

Tekrarı olmadığı sürece kulübünüzde istediğiniz kadar teknik direktör eşyası bulundurabilirsiniz. Ancak bunları transfer listesinde veya hedeflerde çoğaltabilirsiniz. Bu durumda sahip olduğunuz tek sınır, listenin maksimum kapasitesidir.

Personelin aktif olması için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Onları kulübe gönderip orada bırakmalısın. Kimyayı geliştirmek istiyorsanız, yöneticilerinizden birinin yedek kulübesinde olması gerekir.

Kimyaya katkıda bulunun

Kadro için seçtiğiniz teknik direktör, kendisiyle aynı lige ve/veya milliyete sahipse, maça başlayan her oyuncu için kimyayı artırabilir.

Hem milliyet hem de ligle eşleşirlerse, bonus aynı kalacaktır. Oyuncuların zaten maksimum kimyası varsa, geliştirilecek bir şey olmayacağından bir teknik direktör kullanmanın bir anlamı yok ve siz yine de kontratları harcıyor olacaksınız.

FUT 23’te teknik direktör seçimi nasıl yapılır?

FOXNGAME

Sözleşmeler için maliyetleri tartışırken hedefiniz, %50'ye ulaşmak için yeterli sayıda teknik direktör toplamak olmalıdır. Bu durumda, bir teknik direktörün uyruğu, ligi veya kalan sözleşmeleri önemli değil. Halihazırda bir ana teknik direktörünüz varsa ve şimdi hedefiniz %50 sözleşme bonusuna ulaşmaksa, piyasada sözleşmesi biten teknik direktörleri arayın. Genellikle daha ucuzdurlar ve sizin için fark etmez.

Mümkün olduğunca az harcayarak yalnızca toplam %50'ye ulaşmaya odaklanmalısınız. Hesaplamanın devreye girdiği yer burasıdır. Çok pahalıya mal olabilecekleri için popüler teknik direktörleri satın almak bir anlam ifade etmeyecektir; bu paraları FIFA 23 Ultimate Team’de birkaç başka teknik direktör satın almak için kullanabilirsiniz. Örneğin, nadir olmayan altından daha ucuz olan nadir gümüş teknik direktörler olup olmadığını kontrol edin.

%50'ye ulaştığınızda, bir veya birkaç oyuncunun kimyasını etkilemek için belirli bir milliyetten bir teknik direktöre ihtiyacınız yoksa durmalısınız. Ayrıca, en az %1 katkıda bulunan teknik direktör satın alıp almadığınızı kontrol edin. Nadir olmayan gümüş ve tüm bronz teknik direktörler bonus vermez.


► İndirimli FIFA 23 Ultimate Edition, Steam Gift teslimatıyla Foxngame stoklarında. Ucuz FIFA 23 satın al.

×

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde toplam
{{ getTotalItemCount() }}
ürün bulunuyor
{{ item.productName }}
{{ item.productName }}
{{ item.categoryName }}
Adet -
{{ item.price * item.quantity | number:2 }}{{ currencyCode }}
SEPET TOPLAMI
{{ getTotalPrice() | currency: currencySymbol }}
SEPETE GİT
FOXNGAME
Ooppss!
Görünen o ki sepetine ürün eklemeyi unuttun.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
>{{miniShoppingCart.totalItem}}