FIFA 23 Rehberi: Serbest Vuruşlar, Kornerler ve Penaltılar

FIFA 23 Rehberi: Serbest Vuruşlar, Kornerler ve Penaltılar
FIFA 23, duran topların nasıl atılacağını büyük ölçüde değiştirdi. İşte serbest vuruşlar, kornerler ve penaltılar nasıl atılır.

FIFA 23, oyuncuların serbest vuruşları, kornerleri ve penaltıları kullanma şeklini tamamen değiştiren setler için büyük bir revizyonla geliyor. FIFA 23'teki tüm yeni duran toplar hakkında adım adım bir kılavuzumuz var.

FIFA 23, 30 Eylül'de çıkacak ve hayranların aradığı bir dizi yeniliklerle bildiğimiz gibi seriye tam bir son vermek istiyor. Crossplay ilk kez desteklenecek ve Kariyer Modu ve Ultimate Team'de bir dizi iyileştirme bekleyebiliriz. Ayrıca HyperMotion 2 sayesinde sahada bazı büyük değişiklikler geliyor ve set parçaları en büyük yenilemelerden birini aldı.

────────────────────────────────────────────

► Yeni FIFA 23 HyperMotion 2 Oyun Özellikleri

────────────────────────────────────────────

FIFA 23 Yenilikleri: Duran Toplar

FIFA 23, her zamankinden daha fazla kontrol sağlamak üzere oyuncuların duran topları kullanma şeklini tamamen yeniliyor. İşte FIFA 23'te nasıl penaltı, serbest vuruş ve korner atılacağına dair tüm detaylar.

FIFA 23 serbest vuruşlar

FOXNGAME

FIFA 23'teki serbest vuruşlar FIFA 22'den büyük ölçüde farklı görünüyor ve dairesel retikül daha sezgisel bir yörünge çizgisi lehine hurdaya çıkarılıyor. Bu, oyuncuların ilk birkaç yarda topun tam olarak hangi yöne gideceğini görmelerini sağlar ve sol çubukla ayarlanabilir.

Bu arada, oyuncular sağ çubuğu kullanarak, atış türünü değiştirmek için spin uygulayabilir ve topun nereye vuracağını belirleyebilir. Örneğin, topun sağına hedef almak, duvarın üzerinden kıvrılmış bir atışa yol açarken, üste daha yakın olmak, duvarın altından gizlice geçmenize izin verecektir.

Aşağıdaki FIFA 23'teki serbest vuruşlarla ilgili adım adım kılavuza göz atın:

 • Yörünge çizgisini ayarlamak için sol çubuğu kullanın
 • Bir atış türü seçin ve sağ çubukla döndürme uygulayın
 • Çekimi güçlendirmek için ateş düğmesini basılı tutun
 • Ekstra isabetlilik artışı için Zamanlamalı Bitiricilik'i etkinleştirmek için şut düğmesine tekrar basın
 • Topun fileye gidişini izleyin

FIFA 23 kornerler

FOXNGAME

FIFA 23'ün kornerleri, serbest vuruşlara çok benzer şekilde çalışır, yalnızca doğrudan gol atmaya çalışmak yerine topu ceza sahasına sokarsınız. Bir kez daha, sol çubuk tarafından yatay olarak hareket ettirilen bir yörünge çizgisi ile nişan alınır. Sağ çubuk, çeşitli dönüşler ekleyerek atış türünü değiştirir, yani topun altına girerek arka direğe uçurabilir veya kaleciyi yerinden çıkarmaya çalışmak için bir atıcıya gidebilirsiniz.

Tüm bunlar, kullandığınız güç miktarıyla birleştiğinde, virajın nereye ineceğini kabaca belirleyecektir. İşte FIFA 23'te nasıl korner alınacağına dair kolay bir kılavuz:

 • Bir yön seçmek için sol çubuğu kullanın, kafa vuruşu istediğiniz oyuncuyu hedefleyin
 • Sağ çubukla döndürme uygulayarak bir çapraz tip seçin
 • Ne tür bir karşılama yapılacağını açıklayan metne bir göz atın
 • Köşeyi açmak için çapraz düğmeyi basılı tutun

FIFA 23 penaltılar

FOXNGAME

FIFA 23, gerçek forvetlerin maruz kaldığı yoğun baskıyı yeniden yaratarak, bugüne kadarki en gerçekçi penaltıları sunuyor. Penaltılar artık topun etrafında görülen genişleyen ve küçülen bir soğukkanlılık halkasının gösterdiği bir zamanlama sistemi üzerinde çalışıyor.

Daire en küçük olduğunda şut atmak, penaltının mümkün olduğunca doğru olmasını sağlarken, zamanlama, vuruşunuzun Z sırasını görecektir. Şut düğmesine basmak, seriyi başlatır ve oyunculara topa vurmadan önce hedef almaları için birkaç saniye verir.

Soğukkanlılık halkasının boyutunu değiştirme hızı, penaltıyı kullanacak oyuncunun becerisine ve nokta vuruşunun ne kadar önemli olduğuna bağlıdır. Bu nedenle, maçı kazanmak için 90. dakika cezasının ilk 10 dakikadakinden çok daha hızlı olmasını bekleyin.

 • Topu çevreleyen soğukkanlılık halkasını izleyin
 • Maksimum doğruluk için daire en küçük olduğunda vur düğmesine basın
 • Atış yapmak için R1/ RB veya L1/LB'yi çekimle aynı anda basılı tutun
 • Topa vurulmadan önce şutu yönlendirmek için sol çubuğu kullanın

FIFA 23'te duran toplar hakkında bilmeniz gereken her şey buydu. Bu yeni sistemler ilk başta yabancı gelebilir, ancak nihayetinde serbest vuruşlara, kornerlere ve penaltılara çok daha fazla beceri ekliyorlar.


Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.