FIFA 23 PC Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Özellikler

FIFA 23 PC Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Özellikler
FIFA 23, mevcut nesil konsollarla aynı sürümü çalıştıran çapraz oyunlu PC'ye geliyor. İşte minimum ve önerilen bilgisayar gereksinimleri.

FIFA 23, 30 Eylül'de geliyor ve ilk kez PC sürümü, PS5 ve Xbox Series konsollarındaki ile tamamen aynı olacak. Çapraz oynama etkinleştirildiğinde, FIFA'yı PC'de almak için daha iyi bir zaman olmamıştı, işte minimum ve önerilen özellikler.

PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC oyuncuları ilk kez birlikte oynayabilecek ve EA, PC ve mevcut nesil konsolların hepsinin aynı sürümde oynayacağını doğruladı. Tüm PC gereksinimlerini gösteren Steam listesiyle ön siparişler açık.

FIFA 23 PC Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen

Hemen hemen tüm ticari yazılım programları, bir "Sistem Gereksinimleri" listesi içerir ve FIFA 23 bir istisna değildir. Bunlar, oyunu kurmak ve çalıştırmak için gereken RAM, CPU hızı ve Sabit Disk alanı özellikleridir. Genellikle iki liste vardır: "minimum" ve "önerilen" gereksinimler. Sisteminiz önerilen gereksinimlerde veya üzerinde olduğu sürece, muhtemelen iyisinizdir ve FIFA 23'ü makinenizde sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Öte yandan, yalnızca minimum gereksinimleri karşılarsanız, olabildiğince hızlı çalışmayabilir.

PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızda FIFA 23 oynamayı planlıyorsanız, öncelikle makinenizin en azından minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını, özellikle de PC sürümünün yeni nesil olduğunu kontrol etmelisiniz. Aşağıda, dikkate almanız gereken FIFA 23 PC özellikleri yer almaktadır.

──────────────────────────────────────────────────

► FIFA 23 Ön Sipariş Fiyatları, Sürümler ve Bonuslar

──────────────────────────────────────────────────

FIFA 23 minimum PC gereksinimleri

FIFA 23'ün PC sürümü mevcut nesil konsollarla eşleşse de, onu en düşük ayarlarda çalıştırmak için yalnızca mütevazı bir donanıma ihtiyacınız olacak. GTX 1050 Ti, 2016'da piyasaya sürüldü ve Steam'deki en popüler kartlardan biri.

Önerilen teknik özelliklere sahip mevcut nesil konsollar ve PC oyuncuları ile aynı seviyede sadakat elde edemeyecek olsanız da, bu gereksinimleri karşılamanız FIFA 23'ü sorunsuz bir şekilde oynamanıza izin verecektir.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5 6600k veya AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek (RAM): 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 570
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

FIFA 23 önerilen PC gereksinimleri

EA, FIFA 23'e yeni animasyonlar ve grafik geliştirmeleri getirdiğinden, oyunu önerilen ayarlarda çalıştırmak için biraz daha güçlü bir donanıma ihtiyacınız olacak.

Ancak EA, GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon RX 5600 XT GPU'yu önerdiği için daha pahalı NVIDIA RTX kartlarından birine ihtiyacınız olmayabilir.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i7 6700 veya AMD Ryzen 7 2700X
 • Bellek (RAM): 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon RX 5600 XT
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

FIFA 23 nasıl çalıştırılır?

Makinenizin FIFA 23'ü çalıştıracak kadar iyi olmadığını varsayalım. Bu durumda, iki seçeneğiniz vardır: sabit bir 30FPS'ye ulaşmak için ekran çözünürlüğünüzü 1080p'den düşürün ve minimum performansınızı daha da artırmak için diğer oyun içi grafik ayarlarını yapın veya parçaları yükseltin bilgisayarınızın.

RAM genellikle eklenmesi en kolay şeydir, ancak farklı RAM türleri vardır, bu nedenle sisteminizi doğru şekilde eşleştirmek önemlidir. Bir sabit sürücü daha büyük bir sürücüyle değiştirilebilir, ancak verileri eski sabit sürücünüzden yenisine aktarmanız gerekir. Anakart ve diğer bileşenler üzerinde belirli bağımlılıkları olduğundan CPU'nun yükseltilmesi genellikle daha zordur.

FIFA 23'ü Stadia, PlayStation veya Xbox'ta oynamak isteyenlerin sistem gereksinimleri konusunda endişelenmesine gerek yok çünkü oyun bu platformlar için özel olarak tasarlandı.


Tüm oyun içerikleri, indirimler ve fırsatlar için sosyal medya hesaplarımızı takibe alın!

Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.