FIFA 23 FUT Dostluk Maçları Açıklandı

FIFA 23 FUT Dostluk Maçları Açıklandı
FUT Dostluk Maçı, Ultimate Team içinde çevrimiçi veya arkadaşlarınızla oynamanıza izin veren bir oyun modudur

FUT Dostluk Maçı, Ultimate Team içinde çevrimiçi veya arkadaşlarınızla oynamanıza izin veren bir oyun modudur. FIFA oynamanın eğlenceli ve rahat bir yoludur. FIFA 23 FUT Dostluk Maçlarında oynamanın üç yolu vardır. Başka bir deyişle, nasıl oynamak istediğinize ve kime karşı oynamak istediğinize karar verebilirsiniz:

  • Arkadaşlarınızla yerel olarak veya yapay zekaya karşı oynayın; En fazla dört arkadaşınızla birlikte arkadaşlarınızın kadrolarına, TOTW, gerçek dünyadaki Kulüplere, belirli topluluk takımlarına ve daha fazlasına karşı maç yapın.
  • Rastgele rakiplere karşı çevrimiçi maçlar oynayın; Daha geniş FUT topluluğunun rastgele bir üyesini çevrimiçi olarak ele alın. Bir oyuna daha hızlı atlamanıza yardımcı olmak için belirli bir Ev Kuralı veya belirli bir Favoriler kısa listesi arayın.
  • Arkadaşlarınıza karşı çevrimiçi oynayın; Standart veya House Rules çevrimiçi olarak bir arkadaşınıza ve Ultimate Team'e meydan okuyun.

────────────────────────────────────────────────────────────

► FIFA 23 Kariyer Modu Yenilikleri: Menajerler, Transferler

────────────────────────────────────────────────────────────

FIFA 23 FUT Dostluk Maçı Özellikleri

FOXNGAME

FUT Dostluk Maçlarında oynadığınız maçlar, FIFA Ultimate Team'de oynayacağınız diğer maçlardan biraz farklıdır. Bunun anlamı, FUT Dostluk Maçları oynadığınızda:

– Maçlarınız, oyuncularınızın sözleşmelerini tüketmez;

– Oynadığınız maçlar Kulüp rekorunuza sayılmaz;

– Sakatlıklar ve kırmızı kartlar devam etmez;

– Kredi öğeleri tüketilmeyecektir. Örneğin, bir FUT Dostluk Maçı maçında kalan 1 maçı olan bir Kredi Öge kullanabilirsiniz ve bu, kalan son maçlarını kullanmaz;

– Oynadığınız tüm FUT Dostluk Maçları için temel maç Jeton ödüllerini almaya devam edeceksiniz.

İstatistikler

Oynadığınız kafa kafaya maçlardan bir dizi istatistiği kaydeden derinlemesine bir istatistik izleme sistemi ile en üst düzeyde haklarınızı koruyun. Oyun planınızı analiz etmek ve hassaslaştırmak, oyun öncesi taktiklerinizi değiştirmek ve her maça hazırlanmak için istatistikleri kullanın. Bir dizi ayrıntılı, sürükleyici bilgi ile FIFA 23, istatistiklerinizden derlenen taktikleri ve stratejileri kullanarak her maça tıpkı gerçek bir futbol maçında olduğu gibi yaklaşmanıza olanak tanır.

İzlenen İstatistikler, galibiyetleri, mağlubiyetleri, beraberlikleri, galibiyet yüzdesini, atılan golleri, izin verilen golleri, gol farkını, gol türlerini (ceza sahası dışı, penaltılar, serbest vuruşlar vb.), ağdaki gol ısı haritasını, hedefe şut yüzdesini, toplam şut sayısını içerir. Skorları takip etmenin yanı sıra, yeni rakip keşif raporları, arkadaşınızın oyun tarzında nerede boşluklar bulabileceğinizi belirlemenize yardımcı olur.

Eşli Oynayış

FUT ana menüsünün sağ alt köşesindeki Arkadaş Listesini kullanarak bir oyuncu davet edin. Kabul ettikten sonra, İşbirliği Lobisinden Dostluk Maçları oynamayı seçebilirsiniz. Bu maçlar rastgele çevrimiçi rakiplere karşı. Lobi Kaptanı, hangi Dostluk türünün oynanacağını seçebilir.

Eşleştirilme

Canlı FUT Dostluk Maçları eşleştirmesi iki faktöre dayanır:

1) Bulunduğunuz yer: Bu, hangi FIFA oyun veri merkezi konumunun size maçınız için en iyi bağlantıyı sağlayacağını belirler.

2) Rivals'dan şu anki bölümünüz: Klasmanınız, adil eşleşmeler sağlamak amacıyla benzer becerilere sahip rakipleri belirlemek için kullanılır.

────────────────────────────────

► FIFA 23 FUT Şampiyonları Listesi

────────────────────────────────

FIFA 23 Ultimate Team Dostluk Maçı Türleri

FOXNGAME

FUT Dostluk Maçlarına erişmek için "Oynat" sekmesine gitmeniz ve "FUT Dostluk Maçları"nı seçmeniz yeterlidir. Mod, 11'e 11 Klasik oynanışa sahiptir. FUT Dostluk Maçlarında on maç türü bulunur:

Klasik Maç

Resmi kuralları olan klasik bir maç. Geleneksel 11v11, başlama moduna benzer şekilde olağan kurallarla eşleşir. Varsayılan seçenek ve eski stil oyuncularının favorisidir.

Kafa Vuruşları ve Penaltılar

Goller yalnızca kafa vuruşundan veya bir vole vuruşundan sayılacaktır. Serbest Vuruşlar ve Penaltılar da sayılır. Bu maç türünde sadece kafa vuruşu veya vole ile gol atabilirsiniz. Serbest vuruşlar ve penaltılar da sayılır, ancak vole dışında ayaklarınızı kullanarak atılan diğer gollere izin verilmez.

Tepenin Kralı

Bir sonraki hedefinize değecek puan sayısını artırmak için ve kontrol bölgesi içinde yer almak için savaşın. Tepenin Kralı’nda oyuncular, işaretli kontrol bölgelerine sahip olmak için savaşırlar. Kontrol bölgesinde top sürmenin gücünü hedef değeri ölçer ile birleştirerek oyunun odağını her zamankinden farklı hale getiriyor.

Hücum bölgesinde, topu içeri sokmanız ve ardından alan daraldıkça ve hedef ölçeriniz dolmaya başladığında kontrol etmeye devam etmeniz gereken bir kontrol bölgesi ortaya çıkacaktır.

Bir oyuncu bir kontrol bölgesi içinde topu kontrol etmiyorsa, destek kademeli olarak azalacaktır. Herhangi bir destek olmadan atılan goller puan değerinde olmayacaktır. Topa sahip olma ve maksimum 3 gol değeri için zorlama arasındaki şansınızı dengeleyin ve ardından sahaya çıkıp gol atmaya çalışın. Tepenin Kralı’nda faul yok.

Canlı FUT Dostluk Maçları

Manga Kurallarını, Dostluk Maçlarında farklı Ev Kuralları ile birleştirmek. Kadro Kuralları, sizi maça getireceğiniz takım türünü düşünmeye zorlayan takım oluşturma gereksinimleridir. Bazen Canlı Dostluk Maçları, sınırlı sayıda toplam oyunla Hedeflerle eşleştirilir.

Uzun Mesafe

Ceza sahası içinde atılan goller bir, ceza sahası dışında atılan goller 2 olarak sayılır.

Maksimum Kimya

Takımınızdaki her oyuncu maksimum kimya takviyesine sahip olacak! Maksimum Kimya’da takım oluşturma kısıtlamaları kaldırıldı ve takımdaki konumları veya bağlantılarından bağımsız olarak oyuncuların Kimyasına tam bir destek eklendi.

Kimyayı güçlendirerek, herhangi bir olumsuz etki olmadan mangalar oluşturmanıza ve kimya stillerinin tam gücüyle yeni manga kombinasyonları denemenize olanak tanır.

Gizemli Top

Top oyundan her çıktığında, yeni bir "Gizemli Top" olarak geri dönebilir ve hücum eden tarafa güçlü bir destek sağlar. Gizemli Top, yeni bir gizemli top türü olarak oyuna girdiğinde, top oyundan her ayrıldığında sürpriz unsuru getiriyor. Top oyun dışı kaldığında, hücum eden tarafa güçlü bir destek sağlayan yeni bir Gizemli Top eklenir.

Her topun 1-3 gol arasında değişen özel bir hedef değeri vardır; bu, bazı gollerin diğerlerinden daha fazla puan alacağı anlamına gelir ve sahip olduğu oyuncuyu Şut, Top Sürme, Pas, Sprint alan üst düzey efektlerle güçlendirir. Diğer etkilerin her birini aynı anda getiren hız veya dördü aynı anda. Gizemli Top'un her oyunu rastgele olacaktır.

Kural Yok

Ofsayt, faul veya rezervasyon içermeyen klasik bir maç. Kuralsız maçlar klasik 11'e 11 oyununu alır ve ofsaytları, faulleri ve rezervasyonları kaldırır.

Hayatta Kalma

Bir gol atıldığında, kaleci hariç, sayı yapan taraftan rastgele bir oyuncu maçtan çıkarılır. Survival'da, kaleci hariç sayı yapan takımdan rastgele bir oyuncu maçtan çıkarılır.

Takaslar

Maçtan önce rakiplerinizle rastgele üç oyuncu değiştirilecektir. Değiştirilen bir oyuncu ile puanlama 2 değerindedir.

Takaslarda, her oyunun başında, her iki takım da tüm maç için rastgele üç oyuncu takas eder. Sahada değiştirilen oyuncuları giydikleri önlüklerden anlayabilirsiniz. Rakibinizin en iyi üçünü alıp, bronz başlangıçlarınızdan bazılarıyla değiştirecek misiniz? Yoksa daha önce hiç kullanmadığınız farklı oyuncularla oynamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyecek misiniz? Rakibinizin yıldız oyuncusunu kazanabilir, ancak kendinizinkini de kaybedebilirsiniz.

Ek bir avantaj olarak, oyuncularından biriyle arkadaşınıza gol atarsanız, o gol için size 2 puan verilir. Münhasıran FUT'ta, Takaslar oyuncu değişikliğine izin vermez. Maça takım oluşturma yaklaşımı getiriyor ve arkadaşlarınızın oyuncularını onlara karşı kullanmak için eğlenceli fırsatlar sunuyor.


Tüm oyun içerikleri, indirimler ve fırsatlar için sosyal medya hesaplarımızı takibe alın!

Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.