PC'deki En İyi Fantastik-Fantezi Oyunları

PC'deki En İyi Fantastik-Fantezi Oyunları
PC'deki en iyi fantastik oyunlar listemizle harika yaratıklar ve gizemli olaylarla dolu fantastik bir dünyaya kaçın.

PC’deki en iyi fantastik oyunlar hakkında bilgi edinmek ister misin? Başka bir dünyaya kaçmak, kendinizi onun tarihine ve insanlarına kaptırmak ve yeni sanal hayatınızı kavramak gibisi yoktur. Fantastik oyunlar özellikle bu tür deneyimler sunmakta iyidir, ancak tür o kadar harika maceralarla doludur ki, dikkatinizi tam olarak nereye vereceğinizi belirlemek zor olabilir.

Neyse ki sizin için güzel bir başlangıç listesi hazırladık. Genişleyen bir açık dünyada birkaç ejderha öldürmek veya biraz daha yabancı bir şey denemek istiyorsanız, devasa RPG'lerden 2D aksiyon platformlarına kadar çok çeşitli oyunları öne çıkaracağız. Tek ihtiyacınız olan bir macera duygusu ve bol miktarda sabır.

──────────────────────────────────────────

► PC'ye Gelecek PlayStation Oyunları (2022)

──────────────────────────────────────────

PC'deki En İyi Fantastik Oyunlar

  • Elden Ring
  • Genshin Impact
  • Guild Wars 2
  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • Divinity: Original Sin 2
  • The Elder Scrolls V: Skyrim
  • Dragon Age Inquisition
  • Pillars of Eternity
  • Pyre
  • Hollow Knight

Elden Ring

FOXNGAME

FromSoftware'in "soulslike" türündeki en son yinelemesi olan bu en yeni fantastik oyun, yüksek oyuncu sayılarına ve hatta daha yüksek eleştirel beğeniye ulaştı.

Muhteşem açık dünyasından canavar tasarımına ve çivi gibi sert dövüş sistemlerine kadar Elden Ring, çok fazla para harcamanıza veya bir oyunu "toplanabilir" sistemlerle doldurmanıza gerek olmadığını kanıtlıyor. Daha fazla Elden Ring içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

► Elden Ring'deki En Zor 5 Patron Savaşı

► Elden Ring satın almak için tıklayınız.

Genshin Impact

FOXNGAME

Birçokları için Genshin Impact, gacha oyunları dünyasına çılgın bir giriş oldu. Fantastik bir oyuna başlamak için harika bir yer ve en iyi ücretsiz PC oyunlarından biri. Çok sayıda eğlenceli görevler, sevimli karakterler ve görkemli görseller sizleri bekliyor.

Guild Wars 2

FOXNGAME

Guild Wars 2, tüm zamanların bilinen en iyi fantezi MMORPG'leri arasındadır ve daha da iyisi ücretsizdir. İlk önce Tyria dünyasına daldığınızda, yapacak çok şey olmadığını göreceksiniz. Diğer ücretsiz MMO'lar, büyük, destansı, fantezi maceraların tadını çıkarmadan önce sizi zorlarken, Guild Wars 2 size bunları en başından verir.

Yapacak çok şey var ve her şey zaman ayırmaya değer, zanaat yapmak gibi şeyler bile size değerli EXP puanları kazandırıyor. Ayrıca, karakterinizi uygun gördüğünüz şekilde geliştirmek için sayısız seçeneğe sahip, kendinize benzersiz bir yol çizdiğiniz bir oyundur. Guild Wars 2'de hiçbir oyuncu aynı deneyime sahip değil ve bu yaşayan, nefes alan fantezi dünyasını bu kadar çekici yapan şeyin bir parçası da bu ve tabi oynaması ücretsiz olması. 

The Witcher 3: Wild Hunt

FOXNGAME

Yıllarca geride bıraktığımız tüm hype ile The Witcher 3: Wild Hunt'ın tüm zamanların en iyi PC oyunlarından biri olduğu bilinen bir gerçek. Geniş fantezi dünyasında, derin insan etkileşimleri, keder, neşe ve aradaki tüm hikaye deneyimlemeye değer. The Witcher 3’ün hikaye anlatımına bu kadar yoğun odaklanması hem destansı hem de kesinlikle sıradan.

Bir fantezi oyunu olarak, Hearts of Stone ve Blood and Wine DLC görev serilerinde gücünün zirvesinde olduğu söylenebilir. Burada, tamamen keşfedilebilir binlerce masal ülkesi, asırlık fantezi masallarında çok sayıda yaratıcı senaryolarla karşılaşacaksınız.  

► The Witcher 3: Wild Hunt satın almak için tıklayınız.

Divinity: Original Sin 2

FOXNGAME

Birçoğumuz Larian'ın Baldur's Gate 3'ü bitirmesini beklerken, şimdi geliştiricinin son oyununa atlamanın tam zamanı. Divinity: Original Sin 2, inceleme makalelerine göre "gerçek rol oynamayı nazikçe teşvik eden ve görevler ile simülasyon arasında alışılmadık derecede sağlam bir ilişki tarafından desteklenen" destansı bir RPG'dir. Öyle ki sıra tabanlı dövüşü, her türlü arazi efekti ve savaş alanını etkileyen büyülerle en parlak olduğu yerdir.

► Divinity: Original Sin 2 satın almak için tıklayınız

The Elder Scrolls V: Skyrim

FOXNGAME

Skyrim, bu listedeki belki de diğer tüm oyunlardan daha fazla seçildi, hakkında yazıldı ve oynandı. Yüzlerce saatlik patlamış mısır fantezisi ve macerası sunan, Bethesda'nın en ulaşılabilir modern RPG'sidir. Dünyasını dolaşmak, zevkli garip NPC'leriyle meşgul olmak ve 'Fus Ro Dah'ı çalmak için kaderinizi görmezden gelmenin hala yadsınamaz bir çekiciliği var.

► The Elder Scrolls V: Skyrim satın almak için tıklayınız.

Dragon Age Inquisition

FOXNGAME

BioWare'in ilgi çekici ayarlar, ilgi uyandıran hikâyeler ve ilişkilendirilebilir karakterler konusunda bir hüneri vardır. Dragon Age Inquisition, çoğu fantezi oyununun sizi götürdüğü arketipik "kahramanın yolculuğu"ndan çok daha fazlasını içeriyor. Yol boyunca tanıştığınız yoldaşların kadrosu herkesin bildiği gibi çekici olsa da, bu sadece bir fantezi flört simülasyonu değil. Bu oyunu, hepsinden olmasa da birçok fantastik oyundan ayıran şey, vermeniz gereken kararlar ve yürütmeniz gereken bir Engizisyon'un olmasıdır.

Savaş konseyi, güvenilir ortaklarınızla bir araya gelmenize ve bir sonraki hareketinizi planlamanıza izin vererek size dünyaya genel bir bakış sunar. Ara sıra, arayışınız için ipuçları, yeni alanlarda keşifler ve hiziplerin Engizisyon'u nasıl gördüğüne dair ayrıntılar hakkında bilgi alırsınız.

► Dragon Age Inquisition satın almak için tıklayınız

Pillars of Eternity

FOXNGAME

Pillars of Eternity, seçimlerinizin aslında ağırlık taşıdığı korkunç bir fantezi ülkesinde geçen akıllı bir RPG'dir. Bariz old-school çekiciliğine rağmen, hala kendi kişiliğini ve tarih anlayışını taşıyor. Ayrıca, ilhamlarından ne alacağını ve neleri güncelleyeceğini tam olarak bilen bir oyundur.

► Pillars of Eternity satın almak için tıklayınız.

Pyre

FOXNGAME

Pyre, tuhaf, yankı uyandıran ve unutulmaz bir oyun diyebiliriz. Supergiant'ın, spor benzeri "ayinler"de başarılı olarak eve dönmeye çalışan mahsur kalmış sürgünlerin hikayesi, moral verici olduğu kadar üzücü. Yolculuğunuzdaki dezavantaj, en beklenmedik kahramanlarla arkadaş olduğunuzu ve sizin, partinizin ve hatta rakiplerinizin paylaştığı zorlukların, herkesi bir araya getirme ve hissedilen her duyguyu karmaşıklaştırma etkisine sahip olduğu olabilir.

Pyre'ın dünya inşa eden ve dallara ayrılan anlatısı bazen kafa karıştırıcı olabilir, ancak siz ilerledikçe veya zorluğu artırdıkça şaşırtıcı olaylar ortaya çıkıyor.

► Pyre satın almak için tıklayınız

Hollow Knight

FOXNGAME

Hollow Knight, PC'de bulmayı umabileceğiniz en cömert fantezi oyunlarından biridir. Garip dev böcekler ve yeraltı medeniyetleri diyarında geçen bir 2D aksiyon-platform oyunu. Amacınız, bir dizi zorlu patronu alt ederken, tehlikeli çevrenizde gezinmek ve kademeli olarak haritasını çıkarmaktır.

Açık doğası ve sayısız iyi gizlenmiş sırları, keşfetmeyi bir zevk haline getiriyor ve tam da oyunun sona erdiğini veya bitmek üzere olduğunu düşündüğünüzde, hareketini büyük bir şekilde yeniden canlandırmak için yeni bir fikir veya zorluk sunuyor. Burada görülecek inanılmaz yerler var ve hepsine değer.

► Hollow Knight satın almak için tıklayınız.

Ve işte karşınızda PC'deki en iyi fantezi oyunları. Hâlâ bu tür de oynayacak bir şey arıyorsan, listedeki herhangi birini gönül rahatlığıyla seçebilirsin.


Oyun içerikleri, indirimler ve fırsatlar için sosyal medya hesaplarımızı takibe alın!

Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.