En İyi Dereceli Sıralama Şampiyon Seçimleri

En İyi Dereceli Sıralama Şampiyon Seçimleri
League of Legends'ın 11.9 yamasında yalnız başınıza dereceli sıralamada oynuyorsanız bu şampiyonlar size göre. Bu yazımızda en iyi dereceli sıralama şampiyon seçimlerini sizler için derledik. Detaylar makalede yer almaktadır.
League of Legends'ta dereceli maçlarda rakiplerinize karşı üstünlük kurmanız gerekmektedir. Bu üstünlüğü kurabilmeniz için yetenekli bir oyuncu olmanızın yanı sıra strateji ve şampiyon seçimlerinde de başarılı olmanız gerekiyor. Karşı rakibinize karşı şampiyon seçimi sağlamanız tek başına yeterli olmayabiliyor. Takım arkadaşlarınızın seçtiği şampiyonlarla da sinerji oluşturmalısınız. League of Legends'ın en son 11.9 yaması ile birlikte bazı şampiyonlar, diğer şampiyonlara göre daha güçlü hale geldi. Bu şampiyonları seçerek dereceli karşılaşmalarda rakiplerinize karşı daha avantajlı olabilirsiniz. Sizler için dereceli sıralarda yükselmenizi sağlayacak şampiyonları derledik. Keyifli okumalar.

──────────────────────────────────

► League of Legends Sana Özel Mağaza

──────────────────────────────────

En İyi Dereceli Eşleştirme Şampiyonları

Dereceli sıralamalarda üst sıralara yükselmek bazen oyuncular için zor olabiliyor. Bu yazımızda dereceli sıralamalarda daha hızlı yükselmenize fayda sağlayacak, ustalaşıldığında daha etkili olabilecek şampiyonları derledik. Bu şampiyonları kullanarak belirli koridorlarda rakiplerinize karşı üstünlük kurabilmeniz mümkün olacak. Elbette şampiyonlar tek başına yeterli değil, takım uyumu ve biraz da yeteneğinizin olması gerekecek. Aşağıdan bu şampiyonları ve oynamanız gereken koridoru görebilirsiniz.
 
FOXNGAME

Lee Sin - Üst Koridor

 
 • Pasif - Artçı Rüzgâr: Lee Sin'in bir yetenek kullandıktan sonraki 2 normal saldırısı, saldırı hızı kazandırır ve enerji iade eder.
 • Q - Ses Dalgası: Lee Sin'in rakiplerinin yerini tespit etmek için yolladığı ses dalgası, çarptığı ilk rakibe fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe isabet ederse Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi gerçekleştirebilir. Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası'nın isabet ettiği rakibin üstüne atılıp rakibin eksik can miktarına bağlı olarak fiziksel hasar verir.
 • W - Koruma Güdüsü: Lee Sin hedef takım arkadaşına atılarak kendini ve onu hasardan korur. Lee Sin, Koruma Güdüsü'nü kullandıktan sonraki 3 saniye boyunca Demir İrade kullanabilir. Demir İrade: Lee Sin'in yoğun eğitimi, savaşta avantaj sağlar. Lee Sin 4 saniyeliğine can çalma ve can emme elde eder.
 • E - Fırtına: Lee Sin yere vurarak büyü hasarı veren ve vurduğu her birimi görünür kılan bir şok dalgası yaratır. Fırtına bir rakibe vurursa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla yeteneğini kullanabilir. Sakatla: Lee Sin, Fırtına'dan hasar alan yakındaki rakipleri sakatlayarak hareket hızlarını 4 saniyeliğine azaltır. Hareket hızı, etki süresi içinde normale döner.
 • R - Ejderhanın Gazabı: Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savurarak, hedefe ve çarptığı bütün rakiplere fiziksel hasar verir. Hedefin çarpıştığı hedefler de kısa süreliğine havaya savrulur. Lee Sin oyuncuları harita dışına tekmelemese de, bu tekniği Jesse Perring'den öğrenmiştir. 
 
FOXNGAME

Morgana - Orman Bölgesi

 • Pasif - Ruh Sömürüsü: Morgana rakiplerinin ruhlarını sömürerek şampiyonlara, büyük minyonlara; orta ve büyük boy orman canavarlarına verdiği hasarla kendini iyileştirir.
 • Q - Karanlık Esaret: Morgana, kara büyüyle bir rakibi olduğu yere sabitler. Hedefinin başkalarına yaşattığı acıları tatması için ona büyü hasarı verir.
 • W - Zulüm Gölgesi: Morgana bir alana lanetli bir gölge göndererek karanlık çemberinin içinde kalmaya cüret eden rakiplere hasar verir. Çember zaman içinde büyü hasarı verir ve bu hasar hedefin canı azaldıkça artar.
 • E - Kara Kalkan: Morgana, bir takım arkadaşını yıldızateşinden oluşan koruyucu bir kalkanla kutsar. Bu kalkan, kırılana dek büyü hasarını ve kitle kontrolü etkilerini engeller.
 • R - Ruh Prangası: Morgana, semavi gücünü tamamen serbest bırakarak kanatlarını açar ve süzülmeye başlar. Yakınındaki şampiyonlara karanlık ve acı dolu zincirler geçirerek onlara doğru hareket hızı kazanır. Zincirler hedefleri yavaşlatır ve isabet anında hasar verir. Ayrıca bir süre sonra zincirleri kıramayan rakipleri sersemletir.
 
FOXNGAME

Katarina - Orta Koridor

 • Pasif - Açgözlü: Katarina'nın kısa süre önce hasar verdiği bir şampiyon katledilirse, Katarina'nın yeteneklerinin bekleme süreleri önemli ölçüde azalır. Katarina yerden bir hançer alırsa, bunu kullanarak yakınındaki tüm rakipleri biçer ve onlara büyü hasarı verir.
 • Q - Sıçrayan Bıçak: Katarina'nın hedefine attığı hançer yakındaki rakiplere sektikten sonra yere saplanır.
 • W - Ölümcül Çeviklik: Katarina kısa süreliğine hareket hızında artış kazanır ve bulunduğu noktadan havaya bir hançer savurur.
 • E - Shunpo: Katarina bir anda hedefine ışınlanır ve bu hedef rakipse ona, değilse en yakındaki rakibe saldırır.
 • R - Ölüm Çiçeği: Katarina bıçaklarını benzersiz bir hızla savurarak en yakındaki 3 şampiyona yoğunlaşır ve yüksek miktarda büyü hasarı verir.
 
FOXNGAME

Tristana - Alt Koridor (ADC)

 • Pasif - Göz, Gez, Arpacık: Tristana'nın saldırı menzili seviye atladıkça artar.
 • Q - Seri Ateş: Tristana silahını süratle ateşleyerek kısa süreliğine Saldırı Hızını arttırır.
 • W - Roket Atlayışı: Tristana yere ateş edip kendini uzak bir konuma doğru fırlatır. Yere indiğinde etrafındaki birimlere hasar verir ve kısa süreliğine yavaşlamalarına neden olur.
 • E - Patlayıcı Yük: Tristana bir birimi öldürdüğünde, top gülleleri şarapneller halinde dağılarak çevredeki rakiplere hasar verir. Etkinleştirilerek, hedeflenen rakip üzerinde kısa bir süre sonra patlayarak etraftaki birimlere hasar veren bir bomba yerleştirmede kullanılabilir.
 • R - Gülle Atışı: Tristana silahına kocaman bir gülle yükleyip, rakip bir birime doğru ateşler. Bu atış, büyü hasarı verir ve hedefi geri savurur.
 
FOXNGAME

Lulu - Alt Koridor (Destek)

 • Pasif - Peri Yoldaş, Pix: Takip ettiği şampiyon her rakip birime saldırdığında, Pix de enerji yüklü büyülü oklar atar. Bu oklar güdümlüdür ama başka birimler tarafından önlerine geçilebilir.
 • Q - Işıltılı Ok: Pix ve Lulu isabet ettiği bütün rakiplere hasar veren ve onları büyük ölçüde yavaşlatan, büyü enerjisi yüklü birer ışın gönderir.
 • W - Kapris: Bir takım arkadaşı hedef seçilirse, ona kısa süreliğine Saldırı Hızı ve Hareket Hızı kazandırır. Bir rakip hedef seçilirse, onu saldıramayan ya da yetenek ve büyü kullanamayan sevimli bir yaratığa çevirir.
 • E - Yetiş, Pix!: Bir takım arkadaşı hedef seçilirse, Pix'e bu takım arkadaşına kalkan olmasını emreder. Ardından Pix bu takım arkadaşını takip ederek, saldırılarına destek olur. Bir rakibin hedef seçilmesi halinde, Pix'e rakibin üstüne atlayarak hasar vermesini emreder. Ardından, Pix bu rakibi takip ederek, gözden kaybolmamasını sağlar.
 • R - Vahşi Büyüme: Lulu, bir takım arkadaşının boyutlarını büyüterek büyük miktarda ilave can kazanmasına ve yakındaki rakiplerin havaya savrulmalarına yol açar. Sonraki birkaç saniye boyunca, Lulu'nun takım arkadaşı yakındaki rakipleri yavaşlatan bir hareye sahip olur.

Tüm bu şampiyonlar üzerinde yeteri düzeyde ustalaşırsanız, 11.9 yamasında en iyi sonucu bu şampiyonlarla alabilirsiniz. Tekrar hatırlatmamız gerekirse bu bilgilerden yola çıkarak size bir zafer garantisi sunamıyoruz. Ancak zafere giden yolda yapabileceğiniz en iyi seçimleri sağlamanız konusunda size ışık tutabiliriz. Bu seçimler size daha iyi sonuçlar elde etmenizde yardımcı olacaktır ama bolca pratik yapmalısınız. 

► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.