Elden Ring: Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı, Hikâyesi

Elden Ring: Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı, Hikâyesi
Soulsborne sevenlerin merakla beklediği Elden Ring çıkış tarihine az bir zaman kaldı. Şu anda ön siparişte olan oyunun sistem gereksinimleri, hikayesi ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

Elden Ring, FromSoftware’in Souls ve Bloodborne, Demon’s Souls, Dark Souls gibi oyunlarından büyük oranda esinlenilen ve E3 2019 konferansında duyurulan bir aksiyon RPG oyunu. Firmanın oyunlarına yabancı iseniz size şöyle anlatalım; Soulsborne oyunları üstün yapay zekâya sahip düşmanları, kocaman haritaları, efsane boss savaşları ve müthiş zorlukları ile bilinirler. Binlerce oyuncu Dark Souls veya Sekiro: Shadows Die Twice oynarken sinir krizi geçiriyor. Bunun sebebi oyunun savaş mekaniklerinin sizden neredeyse kusursuz olmanızı istemesi. Bu duruma “git gud” yani “Get Good” adı verilir. Oyun sizden bir yeri geçemiyor veya bir düşmanı alt edemiyorsanız iyi oynamaya başlamanızı ister. Elden Ring’e dönecek olursak bu oyun diğer akranlarından farklı olan özelliklere sahip. Oyunun açık dünyası o kadar büyük olacak ki bir Souls oyununa ilk defa “At” eklendi. Dark Souls serisi bitmiş, Bloodborne’dan henüz ses yokken ve üstüne daha Sekiro ile Demon’s Souls Remake gelmişken yeni çıkacak Soulsborne oyunu büyük merak uyandırıyordu. FromSoftware, Elden Ring’i duyurdu ve Game of Thrones eserinin yazarı George R.R. Martin ile beraber çalıştıklarını söyledi. İsterseniz lafı fazla uzatmadan konuya geçelim.

Elden Ring Çıkış Tarihi & Platformlar

FOXNGAME

Elden Ring çıkış tarihi bütün platformlarda 25 Şubat 2022 tarihine ertelendi. Oyunun ilk başta Ocak ayında çıkması planlanırken yapımcıların biraz daha “cilalama” yapmak istemeleri sebebi ile Şubat ayına ertelenmesi kararlaştırıldı. Bildiğiniz üzere oyun dünyasında bazı erken çıkış yapmalar bugün bile gündemde konuşuluyor. Bizim fikrimiz ise oyunların iyi bir şekilde çıkması için ne kadar süre gerekiyorsa kullanılması yönünde.

Elden Ring PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak.

Elden Ring Oynanış Fragmanları

Elden Ring oynanış fragmanı ilk olarak E3 2019 fuarında Sony konferansı sırasında tanıtıldı. Tanıtılması ile beraber oyuncuların kafasındaki sorulara cevap olmak yerine karmaşık bir videoyla resmen soru sayısını arttırdı. Ancak oyunun Dark Souls serisindeki gibi karanlık orta çağ fantezi dünyasında geçeceği anlaşılıyordu.

İkinci Elden Ring fragmanı 10 Haziran 2021’de Summer Games Fest’te yayınlandı. Bu video oyuncuların ilk defa Elden Ring oynanış ögelerini gördüğü fragman oldu. 

Elden Ring Oynanış Detayları

Elden Ring’den 15 dakikalık bir demo oynanış videosu geldi. Firmanın diğer yapımlarının kalitesinden bir parça taşıyan, büyük açık dünyasının yanında gelişen savaş mekaniklerini gözlemleme fırsatı bulduk. Savaş mekanikleri alıştığımız gibi, teknik gerektiriyor ve affetmiyor. Oyunun içerisinde farklı sınıflar, silahlar olacağı için oynanış elementleri epey çeşitli.

Bir atın geldiğinden bahsetmiştik. Bu at üzerinde savaşabiliyor, büyük engelleri aşabiliyoruz. Atı ıslıkla çağırmak yerine bir büyü yapıyoruz. Bineğin kısa süreliğine havada kalabilmesi sayesinde tepelerin üstünden uçuyor şelalelerden aşağıya süzülüyoruz.

Oyunun önemli Boss’ları her zaman olduğu gibi sisin arkasında yer alıyorlar. Diğer Boss’lar açık dünyada erişilebilir durumdalar ve ister onlarla savaşabilir isterseniz bulaşmadan sinsice uzaklaşabilirsiniz.

Elden Ring Hikâyesi

FOXNGAME

Elden Ring’in konusu hâlâ gizemini koruyor. Bildiğimiz şeylerden bahsedecek olursak; oyunda karakterimize “tarnished” (lekelenmiş) adı veriliyor. Dark Souls III içerisinde karakterimize “ashen one” (külden olan) deniliyordu. Diğer tarnished karakterler bilinmeyen bir sebepten ötürü başkaları tarafından avlanıyorlar. Seslendirme önder bir karakterin sisin içinden çıkıp geleceğini söylüyordu. Demon’s Souls hayranlarına tanıdık gelen bir söz. Soulsborne yapımlarda açık bir hikâye anlatımı olmadığı için oyun çıktığında çevreden gördüklerimiz ile kafamızda bir olay örgüsü oluşturacağız.

Elden Ring Fiyatı

Elden Ring şu an ön siparişe açılmış durumda. Eğer yeni Souls deneyimi için heyecanlıysanız siparişinizi şimdiden vermenizi öneriyoruz. Çıkış günü geldiğinde fiyatlarda değişiklik olabileceğini söyleyelim. İşte Elden Ring Steam, Foxngame ve konsol fiyatları.

Elden Ring Standart Sürüm Ön Sipariş FiyatlarıElden Ring Deluxe Sürüm Ön Sipariş Fiyatları
PC (Steam): 299 ₺PC (Steam): 399 ₺
PC (Foxngame): 269,10 ₺ PC (Foxngame): 359,10 ₺
PlayStation 5: 599 ₺ PlayStation 5: 789 ₺
PlayStation 4: 599 ₺ PlayStation 4: 789 ₺
Xbox Series S: 299 ₺ Xbox Series S: 399 ₺
Xbox Series X: 299 ₺ Xbox Series X: 399 ₺
Xbox One: 299 ₺ Xbox One: 399 ₺

Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Elden Ring sistem gereksinimleri henüz yayıncı firma tarafından resmi olarak açıklanmadı. Fakat bilgisayarınızın ne kadar yeterli olması gerektiğini tahmin etmek zor değil. Şimdilik tahmini veriler ile baş başayız. Umuyoruz ki göz alıcı görselliği bilgisayarlarımızı çok fazla zorlamaz. Aşağıda Elden Ring tahmini PC sistem gereksinimleri mevcut, resmi olarak yayınlandığında güncellenecektir. 

Minimum sistem gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD FX-6300

 • RAM: 8 GB

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1

 • Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB veya AMD Radeon R9 280

 • Boş Saklama Alanı: 150 GB

 • VRAM: 2048 MB

Önerilen sistem gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X

 • RAM: 12 GB

 • İşletim Sistemi: Windows 10

 • Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 4GB

 • Boş Saklama Alanı: 150 GB

 • VRAM: 3072 MB

Elden Ring sistem gereksinimleri, çıkış tarihi ve şimdiye kadar bilinen tüm gelişmeler bu kadar. Şubat ayına kadar yapım ile ilgili yeni şeyler görmeyi umuyoruz. Oyunun detaylı oynanış bilgilerini ve rehber yazılarını çıkışından sonra sizlerle buluşturacağız. Elden Ring efsanesini uzun zamandır bekleyen Soulsborne hayran kitlesine sabır diliyoruz. Görüşmek üzere!


► İndirimli Elden Ring satın almanın güvenli adresi Foxngame: https://www.foxngame.com/elden-ring

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.