FOXNGAME

Elden Ring İçin Bilmeniz Gereken 7 Başlangıç ​​İpuçları

Elden Ring İçin Bilmeniz Gereken 7 Başlangıç ​​İpuçları
Elden Ring'in oynanışı korkaklara göre değil ve bol bol pratik gerektiriyor. Yeni başlayanlar için bu temel ipuçları kullanışlı olacaktır.

FromSoftware'in soulsborne serisinin en son girişi olan Elden Ring, yakın zamanda PC, Xbox ve PlayStation'da piyasaya sürüldü. Oyun, hayranlardan ve eleştirmenlerden tam bir övgü alarak 97 Metascore kazandı. Elden Ring Metacritic inceleme puanlarını görmek için tıklayınız. 

Bu yaygın övgü ve ilgi, Elden Ring'e çok fazla ilgi göstererek birçok insanı ilk kez bir soulsborne oyunlarını denemeye teşvik etti. Soulsborne oyunu oynamış herkesin bildiği gibi, seriyle ilk deneyim yorucu olabilir. Oyunlar herkesin bildiği gibi affetmez ve Elden Ring de farklı değil. Yeni oyunculara yardım eli uzatmak için işte bazı başlangıç ipuçları.

─────────────────────────────────────────────────────────────

► Elden Ring’e Başlamadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

─────────────────────────────────────────────────────────────

Elden Ring Başlangıç Rehberi: Bilmeniz Gereken 7 Önemli Nokta

7) Belirli bir yapıya odaklanın

FOXNGAME

Aksiyon-RPG türünün son yıllarda öne çıkması nedeniyle, birçok ana akım oyununda artık level atlama sistemi mevcut. Ancak, bu seviye atlama sistemlerinden bazıları çok az derinliğe sahiptir ve oyuncuların seviye atlama seçimlerinde gelişigüzel davranmalarına neden olur.

Elden Ring'de bu ölümcül bir hatadır çünkü her level seçimi önemlidir ve dikkatli bir şekilde düşünülmesi gerekir. Ayrıca, farklı oyun tarzlarını kapsadıkları için her özelliği eşit bir şekilde seviyelendirmek oyun için korkunç bir fikirdir. Bunun yerine, oyuncular Elden Ring’in en başından itibaren akıllarında belirli bir yapıya sahip olmalı ve sınıflarının, silahlarının, zırhlarının ve seviye atlama seçeneklerinin o özel oyun stilini tamamlamasını sağlamalıdır.

6) Yuvarlanmak engellemekten daha iyidir

FOXNGAME

Elden Ring'de kaç tane kalkan olduğu göz önüne alındığında, yeni oyuncuların yakın dövüş yapıları için gerekli bir öğe olduklarını düşünmeleri affedilebilir. Kesinlikle bir amaca hizmet etseler de, yuvarlanma, iyi tepki süreleri ve örüntü tanıması olanlar için çok daha iyi bir savunma yöntemidir.

Düşman saldırılarının üzerinden geçmek, karşı saldırı fırsatları sağlar ve ayrıca, güçlü saldırıları engellemenin getirdiği, oyuncunun duruşunu bozabilecek ve gelen bir vuruş için onları savunmasız bırakabilecek önemli dayanıklılık düşüşlerini önler. Kalkanın olmaması ayrıca oyuncuların silahlarını iki elle kullanmalarına ve daha fazla hasar vermelerine olanak tanır. Yuvarlanmayı kullanmak isteyenler için ağır zırh giymemek hayati derecede önemlidir.

5) Zorlu dövüşleri şimdilik es geçin

FOXNGAME

Elden Ring'in diğer soulsborne oyunlarından en büyük farkı açık dünyası. Oyun, oyunculara istedikleri zaman savaşabilecekleri çok sayıda patron dövüşü ve düşmanla nereye gidecekleri ve ne yapacakları konusunda tam bir özgürlük veriyor.

Sonuç olarak, oyuncular bir patrona takılıp kalırlarsa ve yalnızca küçük hasar verdiklerini anlarlarsa, o zaman başka bir alana geçmek önemlidir, çünkü bu, oyuncunun seviyesinin düşük olduğunun açık bir işaretidir. Elden Ring’e yeni başlayanların çoğu savaşmak için çok zor bir patron olan Tree Sentinel ile tam olarak bu sorunu yaşıyor. Oyuncular, bir dövüşte sonsuza kadar ısrar etmek yerine, başka bir bölgeye gitmeli ve geri dönmeden önce birkaç level atlamalıdır.

───────────────────────────────────────

► Elden Ring'deki En Zor 5 Patron Savaşı

───────────────────────────────────────

4) Haritayı işaretle

FOXNGAME

Elden Ring'e yeni başlayanların rahatsız olduğu bir özellik oyunun mini harita, kılavuzlu yol noktaları veya görev günlüğünün olmamasıdır. Bu özellikler açık dünya türünde yaygındır, ancak FromSoftware, dalma ve meydan okuma ideolojisine sadık kalmıştır.

Bununla birlikte, oyuncuların yerleştirebilecekleri çeşitli işaretçiler mevcut. Elden Ring'in devasa açık dünyasında kaybolmak kolay olduğundan, bu işaretleri, oyuncunun daha sonra geri dönmek istediği patronlar gibi ilgi çekici noktalara yerleştirmek önemlidir.

3) Düşman saldırı modellerini öğrenin

FOXNGAME

Soulsborne savaşlarıyla ilgili olarak, insanlar genellikle "bir ritim oyunu gibi" ifadesini kullanırlar. Bu, oyuncuların Rock Band gitarlarındaki tozu silmeleri gerektiği anlamına gelmez; bu, hemen hemen her düşmanın ve patronun, küçük fırsat pencerelerinde öğrenilebilen ve yanıtlanabilen, bire bir dövüşlerde ritim benzeri bir tempo yaratan saldırı kalıplarına sahip olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, ateşe ateşle karşılık vermeye çalışmak gibi acemi bir hatadan kaçınmak için düşman saldırılarını onlarla savaşırken incelemek önemlidir.

──────────────────────────────────

► Elden Ring Lore, Hikaye ve Mitosu

──────────────────────────────────

2) Her alanı tek tek iyice keşfedin

FOXNGAME

Elden Ring'in övgü dalgaları alan birçok yönünden biri, birçok alanının çeşitliliği ve titiz tasarımıdır. Sonuç olarak, bazı yeni oyuncular, tüm haritayı keşfetmeye hevesli olduklarından, bölgeleri mümkün olan en kısa sürede geçmeye çalışmak gibi kötü bir alışkanlık ediniyorlar.

Ancak bu bir hatadır, çünkü oyuncular bu yeni alanlarda sadece birkaç bölüm sonu canavarı dövüşünü atladıkları için çok düşük seviyelere düşmekle kalmayacak, aynı zamanda Golden Seeds ve Sacred Tears gibi önemli eşyaları da kaçıracaklar.

1) Margit's Shackles elde edin

FOXNGAME

Fell Omen Margit, oyunun ilk ana patronudur. Patron, "geçitleme"nin en iyi örneğidir, çünkü onun önemli zorluğu, oyuncuların takip edecek zorluklar için yeterince inşa edilmiş ve seviyelendirilmiş bir karaktere sahip olmasını sağlamak için mevcuttur. Ne yazık ki, bazı yeni başlayanlar, seviye atlamak için zaman ayırdıktan sonra bile hala Margit ile mücadele ediyor.

Bu tür insanlar için, Marigt'i sabitleyecek ve oyuncunun birkaç kolay vuruş yapmasını sağlayacak Margit's Shackles aramaya değer. Öğeyi elde etmek için Murkwater mağarasına gidin ve ruhlarla taşınan gazilerin tanıdık bir yüzü olacak Patches ile savaşın. Dövüş sırasında Patches af dileyecek, affını kabul ederseniz Shackles’ları 5.000 rün karşılığında satacak.

Elden Ring artık PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te mevcut.


► FromSoftware’in Destansı Soulsborne oyunu Elden Ring, hızlı teslimat ve uygun fiyatı ile Foxngame stoklarında. Güvenilir Elden Ring satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/elden-ring

×

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde toplam
{{ getTotalItemCount() }}
ürün bulunuyor
{{ item.productName }}
{{ item.productName }}
{{ item.categoryName }}
Adet -
{{ item.price * item.quantity | number:2 }}{{ currencyCode }}
SEPET TOPLAMI
{{ getTotalPrice() | currency: currencySymbol }}
SEPETE GİT
FOXNGAME
Ooppss!
Görünen o ki sepetine ürün eklemeyi unuttun.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
>{{miniShoppingCart.totalItem}}