Cyberpunk 2077'de Neler Oluyor?

Cyberpunk 2077'de Neler Oluyor?
Oyunun geliştiricileri Cyberpunk 2077 için gerçekçi olmayan beklentilerin olduğunu ve yaşanan bazı hata sorunlarının çözümünün sağlandığını, çözülmeye devam edeceğini belirtti.

CD Projekt Red'in yeni oyunu Cyberpunk 2077 uzun bir bekleyişin ardından çok kısa bir süre önce piyasaya sürülmüştü. Çalkantılı lansmanın hemen sonrasında firmada çalışan biri, konu hakkında konuşarak içerden bilgi sağladı. Yapılan açıklamada yaşanan bu sorunların büyük bir çoğunluğunun oyun içi beklentinin yüksek olması ve oyunun daha tam bitmeden piyasaya sürülmesi kaynaklı olduğu belirtilmektedir. Konu hakkında konuşan kişinin geliştirme ekibinde yer alan anonim biri olduğu doğrulandı fakat kişinin adı ve tam olarak görevi hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Yaşanan sorunların büyük bir kısmının oyun ile alakalı olarak, oyun motorunun aynı anda geliştirme aşamasında olmasından kaynaklandığı belirtilmektedir. Ekip üyesi bu durumu, basit bir örnek ile daha rahat anlayabilmemiz için şunları söyledi:


Belirli bir noktaya kadar tren rayları yapılır ve tren sağlıklı bir şekilde en son o noktaya kadar ilerleyebilir. Bu noktadan sonra tren raydan çıkabilir ve kaza kaçınılmazdır.


► Cyberpunk 2077 Mahkemelik Olabilir


Cyberpunk 2077 ve Geliştirme Süresi

Cyberpunk 2077 aslında bakıldığında çok uzun bir süre önce geliştirilmeye başlandığı duyurulmuştu. Bu süre boyunca tüm kaynaklar Cyberpunk 2077 ‘ye ayrılmadığı için geliştirme aşaması yavaş ve emin adımlarla ilerledi. Asıl odak noktası The Witcher 3 ve üzerinde yapılan çalışmalar olduğundan uzun bir süre boyunca oyun için yeterli çalışma gücü sağlanmadı. 2017 yılının başlarında ise artık reklam ve tanıtım çalışmalarına ağırlık veren CD Projekt RED tarafından, Cyberpunk 2077 üzerinde yoğunlaşmaya başlandığı ve geliştirme için gerekli ekibin kurulduğu belirtildi. Şirket tam da bu konuda oyunu erkenden tanıtmak istediğini ve hala geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu. Oyun tam olarak istenilen noktaya geldikten sonra Steam üzerinden ön siparişe açıldı ve E3 lansmanını gerçekleştirildi.

Başlangıçta tepkiler oldukça olumlu oldu ve oyuncular tarafından paylaşılan görüntüler çok beğenildi. Belirtilen çıkış tarihi ile birlikte oyun bu süre boyunca geliştirilmeye devam edildi ve sadece çıkış tarihine kadar yetiştirilmek istendi. Tam da bu noktada global çapta yaşanan COVID-19 pandemisi nedeni ile firma bu çıkış tarihini ertelediğini duyurdu. Oyun ilerleyen bir tarihe ertelenmişti fakat bir iki defa daha ertelendiği için bekleyen kişiler hayal kırıklığına uğramış görünüyordu. Evden çalışmanın getirdiği zorluk oyunun geliştirilme süresinde oldukça büyük etken oldu ve oyun birkaç defa ertelenmesinden sonra nihayet piyasaya sürüldü. Oyun hikaye ve yaşam kalitesi açısından oldukça zengin fakat buglar oyuncuları biraz hayal kırıklığına uğrattı. CD Projekt Red bu konularla ilgilendiğini ve Cyberpunk 2077'nin hata ve diğer sorunlarının giderileceğini duyurdu.► Hemen indirimli Cyberpunk 2077 satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.