Battlefield 2042 Crossplay Ayarları

Battlefield 2042 Crossplay Ayarları
Battlefield hayran kitlesinin uzun süredir talep ettiği crossplay (farklı platformlarda oynama) özelliği, Battlefield 2042’de erişilebilir olacak. Oyuncular hem birlikte oynayabilecek hem de farklı cihazlar arasında geçiş yapabilecekler.

Crosshair özelliği, Battlefield oyunları için çoktandır istenen bir özellikti. Şimdi Battlefield 2042’de bu özelliğin kullanılabilir olmasını bekliyoruz. Oyuncular farklı platformlar üzerinden arkadaşlarıyla, hem de farklı cihazlar üzerinden oyun içi gelişimlerini kaybetmeden oyuna devam edebilecekler. PC, Xbox Series XS ve PlayStation 5 üzerinden oyuncular birlikte oynayabilecekken Xbox One ve PlayStation 4, crossplay özelliğini ayrı bir sıra üzerinden oynayabilecekler.

Battlefield Crossplay Ayarları Nedir?

Battlefield 2042’de crossplay ikiye ayrılmış bir şekilde işleyecek diyebiliriz. PC, Xbox Series XS ve PS5 kullanıcıları beraber oynayabilecekken Xbox One ve PS4 sahibi oyuncular daha farklı bir sıradan oyunu oynayabilecekler. PS5 ve Xbox XS oyuncuları isterlerse PC ile crossplay yapma özelliğini devre dışı bırakabilecekler.

Farklı jenerasyona sahip platformlar birbirleriyle senkronize olmaya elverişli değiller. Bu yüzden PC, PS5 ve Xbox XS kolunda oyuncular 128 oyuncu kapasitesine sahip maçlara girebilecekken PS4 ve Xbox One kolunda bu kapasite 64 oyuncuyla sınırlı. Ayrıca, sahip olduğunuz makinenin jenerasyonuna bağlı olarak Battlefield 2042 haritalarını görüntüleme boyutları değişebilir.

Battlefield çıkış yapar yapmaz bu özelliğin hemen gelmeme ihtimali de var. EA ve DICE’ın cross platform duyurularından çıkarım yapacak olursak, özelliğin hâlâ yapım aşamasında olduğunu söylemek mümkün. Testlerin ve geliştirici ekibin performansına bağlı olarak bu özelliğin gecikecek olması muhtemel. Yine de, bu özelliğin EA ve DICE’ın ajandasında olduğunu ve bu konu üzerinde çalıştıklarını biliyoruz. Eklememiz gerekirse Battlefield 2042, crossplay özelliği olan ilk Battlefield oyunu olacak. Bu yüzden oyunun halihazırda var olan hayran kitlesinin yanında daha fazla oyuncuyu çekeceğini de düşünüyoruz.

► Avantajlı ön sipariş fırsatı ile indirimli Battlefiled 2042 satın almak için tıklayınız; https://www.foxngame.com/battlefield-2042 

Battlefield 2042 Betasında Cross Platform Olacak Mı?

Battlefield 2042’nin açık betasında crossplay özelliği olacağını düşünüyoruz. Ağustos’taki Alpha Teknik Playtest’inde platformlar arası geçiş özelliği (cross-platform) vardı. Ne de olsa beta testi de, oyunun özelliklerinin tam olarak çalışıp çalışmadığını kontrol eden bir deneme sürümü.

───────────────────────────────────────────────────────────

► Battlefield Mobile Sistem Gereksinimleri, Beta Testleri

───────────────────────────────────────────────────────────

Cross-Progression Özelliği

Crossplay’e ek olarak Battlefield 2042’de cross-progression, yani oyun içindeki ilerlemelerinizi platformlar arasında geçirebilme özelliğinin de gelmesini bekliyoruz. Örneğin, oyuncunun PC’de kazanılan gelişimlere PS 5’ten kolayca devam edebilmesi anlamına gelen cross-progression, iki ya da daha fazla cihazı aynı hesaptan yönetebilmeleri kolaylığını da kapsıyor.

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

Minimum PC Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci : Intel Core i5 6600K / AMD FX-8350 CPU

  • RAM : 8 GB

  • İşletim Sistemi : 64 bit Windows 10

  • GRAFİK KARTI : 4 GB VRAM'li DirectX 12 Uyumlu ekran kartı (AMD Radeon RX 560 / Nvidia GeForce GTX 1050 Ti)

  • Ayrıca 512Kbps veya daha hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Önerilen PC Sistem Gereksinimleri

  • CPU : Intel Core i7 4790 / AMD Ryzen 5 3600 CPU veya eşdeğeri

  • RAM: 16GB

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10

  • GRAFİK KARTI : 4 GB VRAM'li DirectX 12 Uyumlu ekran kartı (AMD Radeon RX 5600 XT / Nvidia GeForce RTX 2060)

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi

Battlefield 22 Ekim 2021’de çıkış yapacak. Açık betanın ise 22 Eylül’de erken erişime açılacağını, 24 Eylül’de ise bütün oyunculara açılacağını tahmin ediyoruz.


Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.