Arcane 1. Sezon İncelemesi, 2. Sezon Ne Zaman?

Arcane 1. Sezon İncelemesi, 2. Sezon Ne Zaman?
LoL animasyon serisi Arcane 1. Sezonu bu hafta yayınlanan final bölümüyle son buldu. Arcane metacritic ve IMDb puanı, Sezon 1 incelemesi ve 2. Sezon çıkış tarihi için göz atın.

LoL Arcane 1. Sezonu bu hafta yayınlanan final bölümüyle son buldu. Yapımcılığını Riot Games ve Fertiche’nin üstlendiği Arcane, Netflix platformunda ilk 3 bölümüyle izleyicilerin önüne sunuldu ve ardından 2 hafta boyunca 3’er bölüm ile sezonu tamamladı.

Dokuz bölümlük birinci sezonda Vi ile Powder (Jinx) kardeşlerin ilgi çekici hikâyesini izledik. Karakterleri ile vakit geçirtirken Arcane, izleyicilere Piltover ve Zaun (Altşehir) mekânlarını, yaşam tarzını ve farklı yan hikâyeleri deneyim etme şansı sundu. İşlerin gelişim şehri Piltover’da nasıl yürüdüğünü görürken, Zaun sayesinde buz dağının görünmeyen büyük bir parçası olduğuna tanıklık ettik. Arcane için duyulan heyecan uzun bir süre ortalığı rahat bırakmayacak gibi gözüküyor. Arcane 1. Sezon incelemesi, 2. Sezon çıkış tarihi ve dahası için okumaya devam edin.

Arcane 2. Sezonu Ne Zaman?

FOXNGAME

Arcane Sezon 1 finali yayınlandığı anda 2. Sezon onayını havada kaptı! Hikâyesi açık bırakmaktan da öte devam edeceğini belirtecek şekilde bitmişti fakat onayını bu kadar hızlı alacağını beklemiyorduk. Beklentileri karşılamakta bir numara olduğunu anladığımız Riot Games, Arcane resmi Twitter hesabından ikinci sezonun yapım aşamasına direkt olarak geçildiğinin müjdesini verdi.

Riot Games, Sezon 2 üzerinde çalışmaya başladıklarını duyurdu ancak Arcane 2. Sezon çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi ne yazık ki paylaşmadı. Öyle ki yeni sezon büyük ihtimalle 2022 yılı içerisinde de yayınlanmayacak. Bu tarz animasyon işler her ne kadar izlemesi keyifli olsalar da yapım aşamaları büyük uğraş gerektirdiğinden yakın zamanda Arcane’i tekrar göremeyeceğiz. Bizce üzülecek bir şey yok. Kalitesi üstünde güzel bir sezon izlemek istiyoruz.

Arcane Metacritic & IMDb Puanı

Arcane ilk sezonunu izleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu dönüşler alarak başarıyla tamamladı. Yapımın hikâyesi kadar çizimleri, sanat tasarımı ve görsel efektleri de bir hayli beğeni topladı. Özellikle sahnelerin akıcılığı yerindeydi. Kullanılan renk paleti hem Piltover’ı hem de Zaun’u izleyiciye aktarırken verilmek istenen havayı tam yakalıyordu. Henüz bir Metacritic puanı yok ancak, Arcane IMDb puanı 9,4 olarak belirlendi.

Arcane Karakterleri & Hikayesi

FOXNGAME

Arcane, League of Legends evreni içerisinde gelişim şehri olarak adlandırılan Piltover’da geçiyor. Piltover’ın altında ise Zaun olarak bilinen Altşehir var. Zaun’u, Piltover’dan neredeyse bağımsız olan tehlikeli bir yer olarak düşünebilirsiniz. Hikâye, Violet ve Powder (Jinx) adında iki kız kardeşi anlatıyor. Kardeşlerin önce küçüklüklerini sonra ise ebedi düşman olmalarına tanıklık ediyoruz. Tüm bu karmaşa yaşanırken bir yandan Jayce Talis’in Piltover için yaptıklarını, şehirde gezen tehlikeyi, rüşveti ve yer altı şehri Zaun’u etkisi altına almış Işıltı ismindeki karışımın etkilerini izliyoruz. Vi uzun zaman sonra kardeşini bulmaya çalışırken bir polis memuru olan Caitlyn ile tanışıyor. Yer altı baronlarından biri olan Silco, Powder’ı artık Jinx haline getirerek onu, en büyük kozu olarak tutuyor. Travmaları yüzünden resmen delirmiş olan Jinx, ablasıyla ve kendi kafasında büyük bir savaş verirken Jayce’in arkadaşı Viktor’un kendi hayatını kurtarmaya çalışmasını izliyoruz. Piltover halkı tehlikeli bir dönemden geçerken iyi karakterlerimiz işleri yoluna koymaya çalışıyorlar.

Seri içerisindeki karakterler karışık işlenmiş olsalar da canlı hissettiriyorlar. Mekânların çizimleri ve yansıtılışı karakterler kadar etkileyici. Biz sizi daha fazla spoiler’a boğmadan siz izlemeye başlayın diyoruz.

Arcane Sezon 1: İnceleme

Riot Games 2019 yılında yaptığı duyurunun altını doldurmuş. Arcane’in hikâyesi LoL oyuncularının yıllardır teori ürettikleri Jinx & Vi karşılaşmasına parmak basıyor. Olay örgüsü izleyiciyi sıkmıyor veya ne oldu şimdi? Dedirtmiyor. Karakter gelişimleri tam ayarında. Vi’ın uzun yıllar hapiste kalması onun kişiliğini nasıl etkilediği gibi konular iyi işlenmiş. Jinx’in ablası tarafından ihanete uğradığını düşünerek büyümesi resmen delirmesine sebep olmuş. Ablasını uzun zamandan sonra ilk görüşü, etkilenme şekli iyi yansıtılmış. Bilim insanları tarafında da aynı gelişim mevcut. Jayce’in Hextech projeleri hayata geçmiş hatta kullanımı yaygınlaşmış olarak izleyiciye gösteriliyor. En iyi arkadaşı Viktor’un hastalığı da diğer çoğu şey gibi güzel anlatılmış, seyirciye empati kurdurmaya teşvik eder biçimde olmuş. Arcane final sahnesi ise e şimdi ne olacak? Diye bitmesinden dolayı biraz içimizde kalmadı değil. İçimizdeki merakı dindirmenin yeni sezonu beklemek dışında başka bir yolu olmadığını biliyoruz.

Arcane 1. sezon macerası maalesef bu kadardı. Yeni sezonu biz de gözümüz açık bir şekilde bekliyoruz. Kardeşlerin hikâyesinin nasıl biteceği büyük merak konusu. Şimdilik görüşmek üzere!


► İndirimli LoL RP (Riot Points) satın almak için linke tıklayınız: https://www.foxngame.com/league-of-legends​

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.