Apex Legends Mobile vs PUBG Mobile: Gereksinimler, Özellikler

Apex Legends Mobile vs PUBG Mobile: Gereksinimler, Özellikler
Apex Legends Mobile vs PUBG Mobile: Sistem gereksinimleri, grafikler, oynanış ve daha fazlasını sizler için karşı karşıya getirdik.

Apex Legends Mobile, küresel lansmanından sadece bir hafta sonra Google Play Store'da en çok indirilen mobil oyunlardan biri haline geldi. Oyun her iki büyük mobil işletim sistemi olan Android ve iOS platformunda da mevcuttur ve ücretsiz indirilebilir.

PUBG Mobile, 2018 yılında piyasaya sürülen battle royale türünden başka bir oyundur. Apex Legends Mobile'a benzer şekilde, PUBG adlı bir PC/konsol versiyonuna da sahiptir. Piyasaya sürülmesinden bu yana, oyunun tür üzerindeki her yerde bulunan etkisi dünya çapında hissedildi. İşte iki mobil oyunun hızlı bir yan yana karşılaştırması.

FOXNGAME

Apex Legends Mobile vs PUBG Mobile: Sistem gereksinimleri, grafikler, oynanış ve daha fazlası

Her iki battle royale oyunu için minimum sistem gereksinimleri aşağıda verilmiştir:

Apex Legends MobilePUBG Mobile
AndroidAndroid
 • Sürüm: Open GL 3.0 veya Android 8.1 üstü
 • RAM: 4 GB
 • Depolama: 2,3 GB
 • Sürüm: Android 5.1.1 veya üzeri
 • Minimum RAM: 2 GB (önerilen 3 GB RAM)
 • Dosya Boyutu: 2 GB
iOSiOS/ipados
 • Sürüm: iPhone 6S veya üstü
 • RAM: 4 GB
 • Depolama: 3 GB
 • Sürüm: iOS 9 veya üstü
 • Minimum iPadOS: iPadOS 9.0 veya üstü
 • Depolama: 750 MB (yaklaşık)

Özellik Karşılaştırmaları

Oyun türü

Aynı türde olmalarına rağmen, iki battle royale oyunu birbirinden oldukça farklıdır. Krafton klasiği, silah oyununa dayanan daha gerçekçi ve topraklanmış bir oynanışa sahipken, Apex Legends Mobile'ın karakter yetenekleri, karışıma farklı bir unsur ekliyor.

Karakterler

Apex Legends Mobile’da şu anda oyuncuların kullanabileceği benzersiz yeteneklere sahip on karakter var. Öte yandan PUBG Mobile'da özel becerilere sahip karakterler bulunmuyor ve oyuncular sadece görünüşlerini özelleştirebilecekleri varsayılan karakterleri kullanabiliyor.

Battle Royale haritaları

PUBG Mobile'ın altı battle royale haritası vardır: Erangel, Sanhok, Vikendi, Miramar, Karakin ve Livik. Buna karşılık, EA oyununda şu anda yalnızca bir harita var: World's Edge.

Ayrıca PUBG Mobile’da solo, ikili ve takım modları (her biri dört oyuncu) bulunurken, Apex Legends Mobile yalnızca üç kişilik takımları destekler.

Oyuncu sayısı

PUBG Mobile'daki oyuncu sayısı haritanın boyutuna bağlıdır, ancak Apex’te sayı sabittir. Üç mobil oyuncudan oluşan bir kadro, toplam altmış oyuncudan oluşan tek bir maçta diğer on dokuz takımı alt etmek zorundadır.

Birçok kişi Apex Legends'ın önümüzdeki aylarda ilgiyi kaybedeceğini düşünüyor ancak, yavaşlayacak gibi görünmüyor. En iyilerden olan bazı yayıncılar şu anda Apex Legends yayını yapıyor ve her gün binlerce yeni oyuncu katılıyor. Oyun kesinlikle PC, PS4 ve Xbox One'da hem PUBG hem de Fortnite'dan oyuncu tabanının büyük bir bölümünü alacak gibi görünüyor.


► PUBG UC'de %28'e varan indirimler sizleri bekliyor. 7/24 canlı destek hizmeti ile dilediğiniz an UC satın alın, anında hesabınıza yüklensin: https://www.foxngame.com/pubg-mobile-unknown-cash

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.