2020'nin Yeni "Call Of Duty" Oyunu Ne Olacak?

2020'nin Yeni "Call Of Duty" Oyunu Ne Olacak?
Activision, 2020'de Çıkacak olan Call of Duty'i hangi stüdyonun üstlendiğini henüz açıklamadı.

Kesinlikle kimseyi şaşırtmayan Activision Blizzard, 2020'de piyasaya sürülecek yeni bir Call of Duty oyununun hazırlandığını doğruladı; ancak, merakla, şirket unvanı hangi takımın geliştirdiğini henüz doğrulamadı. Activision Blizzard, sekiz yıl boyunca Call of Duty'nin geliştirme döngüsüne gelince sıkı bir model sürdürdü. Bu nedenle, Şubat 2019 Activision üç aylık çağrısında, yayıncı, geliştiricilerinden hangisinin 2020 için planlanan Call of Duty oyunu üzerinde çalıştığı hakkında çekingen kaldığında, bu sefer beklenmedik bir şeyin ayakta kalabileceği spekülasyonuna yol açtı.

2020'nin Call of Duty için çalışmalarda neler olabileceğini araştırmak için, Call of Duty tarihine birkaç yıl geriye bakmalı ve Activision'un franchise için geleneksel olarak nasıl ortaya çıkardığını incelememiz gerekecek.

Activision, 2005'teki Call of Duty 2'den bu yana her yıl yeni bir Call of Duty oyunu almayı başardı (ancak 2004'ün Call of Duty'i saydığınızda teknik olarak her yıl en başından yeni bir oyun çıktığını iddia edebilirsiniz. : Finest Hour, orijinal 2003 PC oyununun konsol versiyonu). Şu anda Call of Duty geliştirme ile ilişkili dört Activision stüdyosu var - Infinity Ward, Treyarch, Raven Software ve Sledgehammer Games. İlk ikisi dayanak noktasıdır, son ikisi başlangıçta destek stüdyoları olarak kullanılmıştır. Activision, geliştiriciyi  (Sledgehammer'i) Call of Duty: Advanced Warfare ve Call of Duty: WWII'nin arkasındaki ana stüdyo haline getirdi.

Firma Başlangıçta Activision, Infinity Ward ve Treyarch arasında kararsız kaldı ve iki yıl içinde iki tam Call of Duty oyununa sahipken Sledgehammer ve Raven, gerektiğinde ikisini destekledi. Bununla birlikte, 2012'den 2019'a kadar Activision, Call of Duty ile yeni bir model benimsedi ve sürdürdü: Treyarch, bir Call of Duty oyunu, ardından Infinity Ward, sonra Hammer ve daha sonra bu sırayı tekrarladı. Bu, her stüdyoya yaptıkları her oyun arasında yaklaşık üç yıllık bir süreç görünmekte, bu da Activision'un yıllık Call of Duty sürüm programını sürdürmesini kolaylaştırmakta.

2012 yılında Treyarch, Black Ops II'yi piyasaya sürdü ve 2015'in Black Ops III'ü ve 2018'in Black Ops 4'ünü yapmaya devam etti. 2013 yılında Infinity Ward Ghosts'u serbest bıraktı ve ardından 2016's Infinite Warfare ve 2019's Modern Warfare ile devam etti. Sledgehammer, Advanced Warfare'i 2014'te ve ardından WWII'yi 2017'de piyasaya sürdü - geliştiricinin trendin devam ettiği varsayılarak üçüncü Call of Duty oyununu 2020'de piyasaya sürmesi ve ardından Treyarch'ın 2021'de bir sonraki oyununu yayınlaması planlanıyor.

Ya da en azından plan böyle olmalı, ama Activision durumun böyle olup olmadığını doğrulamadı. Kotaku'ya göre Activision, 2020'nin Call of Duty'in yayınlanmasını biraz farklı bir şekilde ele alıyordu ve Infinity Ward ve Sledgehammer'in Modern Warfare 3'te nasıl ortak olduğu gibi projeyle birlikte mücadele etmek için Sledgehammer ile Raven ile ortaklık kuruyordu. Activision modelini bozacaktı.

Ancak, aynı Kotaku raporuna göre, Balyoz ve Raven için işler yolunda gitmedi, bu nedenle Treyarch şimdi 2020'nin Call of Duty'den sorumlu stüdyo. Sledgehammer ve Raven'ın Soğuk Savaş olayları sırasında belirlenen bir Call of Duty üzerinde çalıştığı bildirildi, ancak iki takım arasındaki gerilimler (hem stüdyodan çıkan Sledgehammer kurucuları hem de davayı takip eden birkaç geliştirici ile birlikte) gecikmelere neden oldu. Hem Balyoz'un hem de Kuzgunun Black Ops 5 üzerinde çalıştığı söylenen Treyarch için destek stüdyoları olarak yeniden atandıkları ve oyunun 2020'de - bir yıl erken başlayacağı bildiriliyor.

Activision bunların hiçbirini doğrulamamıştır, ancak son duyurular en azından 2020'de çıkacak olan COD'un bir dereceye kadar yayıncının bu sekiz yılı sürdürdüğü geleneğinden ayrılacağı fikrine daha fazla yakın.

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.