11.9 Yamasında Önemli Değişiklikler Bizi Bekliyor Olabilir

11.9 Yamasında Önemli Değişiklikler Bizi Bekliyor Olabilir
League of Legends'ın gidişatını ve rekabetçi ortamını önemli ölçüde etkileyen Turbo Kimyasal Tankı eşyası üzerinde 11.9 yaması ile önemli değişiklikler sağlanabilir. Aynı şekilde Hecarim ve Udyr için de değişiklik bekliyor olabilir. Detaylar makalede yer almaktadır.
Riot Games, League of Legends için yeni sezon başlangıcında yaptığı köklü değişikliklerin etkisini halâ yaşıyor. Sezon başlangıcında birçok eşya değişimi, şampiyon dengelemesi, yeni eşya market düzeni ve öneri sistemi gibi yenilikler oyuna dahil edilmişti. O süreçten itibaren günümüze kadar birçok düzenleme sağlandı ve bunun etkileri devam etmekte. Öyle ki bazı eşyalar gereğinden fazla güçlü veya gereğinden fazla oyunda etki yaratmakta, oyunun gidişatını önemli ölçüde etkilemekteydi. Birçok oyun içi eşya Riot Games geliştiricilerinin aldıkları geri bildirimler üzerinden yola çıkarak yenilendi, daha doğrusu zayıflatıldı. Bazı eşyalar halâ belirli şampiyonların yetenekleri üzerinden yola çıkarak kullanıldığında çok etkili olabilmektedir. Bu yüzden ihtişamlı eşyalar sıkı denetim altında tutuluyor.

────────────────────────────────────────

► LoL 11.8 Yama Notları ve Detaylar

────────────────────────────────────────

LoL 11.9 Yamasında Hecarim ve Udyr Düzenlemesi

Yazımızın giriş kısmında belirttiğimiz gibi sezon başlangıcında köklü bir eşya değişikliği sağlandı. İhtişamlı olarak adlandırılan eşyalar oyuna dahil edilerek oyunun yeni eşyalar üzerinden metasının şekillenmesi sağlandı. Bu eşyaların pasif özellikleri ve aktif özellikleri, belirli şampiyonların yetenek kiti ile birleştirildiği takdirde oluşan güç dengesinin bozulması ve oyunun rekabetçi ortamının etkilenmesi dikkatlerden kaçmadı. Riot Games bu konuda yakın takipte ve oluşan bu etkileri minimalize etmenin peşinde. Rekabetçi ortamın bozulması, haksız bir yenilginin veya gereğinden fazla güçlü bir eşya ve şampiyon kombinasyonunun oyunu olumsuz etkilemesi korkunç bir durumdur. Bu yüzden her yeni yamada önemli eşya dengeleme değişiklikleri sağlanıyor. Yeterli oranda değişim sağlanmaz ise şampiyon ve yetenek kiti üzerinde de değişiklikler sağlanarak dengelenmesi hedefleniyor.

FOXNGAME
Belirttiğimiz bu eşyalara ve şampiyonlara, "Turbo Kimyasal Tankı" eşyasını kullanan Hecarim ve Udyr üzerinden örnek verebiliriz. Bu iki şampiyon Turbo Kimyasal Tankı eşyasını kullandığında vadinin orman bölgesinde oldukça avantajlı olabiliyor. Bu sayede bu eşyayı ve şampiyonları kullanan birçok oyuncu hızlıca liglerinde ilerlemeyi başardı bile. Bu gücün ise getirilen yamalarla birlikte dengelenmesi hedefleniyor. Gelecek güncelleme olan 11.9 yaması ile birlikte önemli birçok değişiklik bizleri bekliyor olacak. Bu sayede sihirdar vadisinin orman bölgesinde güç dengesi yeniden kurulacak, eşyaların dengelemeleri sağlanacak, rekabetçi ortamın sağlığı korunacak. Ayrıca oyunun 11.9 yaması ile birlikte yeni DWG Dünya Şampiyonası kostüm serisinin de oyuna dahil edilmesi beklenmektedir. Henüz yama notları resmi olarak paylaşılmadığı için bu yapılabilecek değişikliklerin bir kesinliği yoktur. Yama güncellemesi paylaşıldığında en sağlıklı bilgiyi sizlere aktarabileceğiz, 11.9 yama notlarında görüşmek üzere.► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.