State of Decay 2 iki haftada 2 milyon kullanıcıya ulaştı

State of Decay 2 iki haftada 2 milyon kullanıcıya ulaştı
Kısa sürede çok fazla kullanıcıya erişim sağlandı

State of Decay 2 her geçen gün büyüyor. Undead Labs'ın Xbox One ve PC açık dünya zombi oyunu, 22 Mayıs'ta yayınlanmasından bu yana ilk iki haftasında 2 milyon oyuncuya ulaştı. İlk iki günde 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

Oyun 2 milyon kopya satmadı, ancak State of Decay 2 Xbox Game Pass abonelerine ücretsiz olarak sunuldu. Yine de, çok büyük bir sayı ve oyun eleştirmenler tarafından çok iyi lanse edilmemesine rağmen iyi bir oyuncu kitlesine sahip gösteriyor.

Microsoft, bugün yeni bir oyuncu istatistiklerini paylaştığı bir blog gönderisinde 2 milyon rakamı açıkladı. Oyuncular neredeyse 2 milyar zombiyi topluca öldürdüler. Microsoft ayrıca, oyuncuların geçen hafta bir izleme döneminde ortalama üç gün boyunca canlı kaldıklarını paylaştı.

State of Decay 2 çok sayıda oyuncu çekmiştir, ancak birtakım hatalar ve diğer gariplikler olduğu için tam bir başarı sayılmamıştır. Blog yazısında, Microsoft’un Aaron Greenberg, Undead Labs’ın deneyimini geliştirmek için yeni güncellemeler sunmaya devam edeceğini söyledi. En son güncelleme olan 1.2, bir oyuncunun beklediği gibi geliyor; çünkü araçların kararlılık ve etkileşimleri alanlarında önemli ölçüde iyileştirmeler vaat ediyor.

Hemen State of Decay 2 satın almak içini tıklayın!