Overwatch Oyuncuları Göğüs Kanseri Araştırmaları İçin 12.7 Milyon Dolarlık Bağışta Bulundu

Overwatch Oyuncuları Göğüs Kanseri Araştırmaları İçin 12.7 Milyon Dolarlık Bağışta Bulundu
Pembe Mercy Kostümü bağış toplanmasında oldukça faydalı oldu

Oyuncuların yardım kampanyası için pembe bir cilt almasına izin veren son zamanlarda yapılan Overwatch yardım kampanyası büyük bir başarıya ulaştı. Bu cildin satışları, özel bir tişörtle birlikte, bugün açıklanan organizasyonun Göğüs Kanser Araştırma Vakfı için 12.7 milyon dolarlık bir mebla elde edildiği açıklandı.

BCRF'ye göre, kuruluşun 25 yıllık geçmişindeki bir kurumsal ortağın 12,7 milyon dolarlık en büyük bağışı olduğunu açıkladı.

BCRF başkanı Stephanie Kauffman yaptığı açıklamada, "Blizzard Entertainment'ın oyun dünyasındaki toplumu harekete geçirerek kadın sağlığını değiştirmeye yönelik rekor kıran kararlılığı kalıcı bir etki yaratacaktır." dedi.

BCRF'ye göre, fonlar dünya çapında göğüs kanseri hastaları için “önleme stratejileri, iyileştirilmiş tedaviler, hayatta kalma ve yaşam kalitesi” konusunda yardımcı olacaktır.

Hayır kurumu kampanyasının bir parçası olarak, Blizzard ayrıca iki düzineden fazla Overwatch yayıncı ile çalıştı ve yayıncılar tek başına iki hafta süren kampanya için 130 bin dolar toplamayı başardı.

Blizzard CEO'su Mike Morhaime, BCRF'nin kadınların sağlığını desteklemek için "kritik çalışma" yaptığını söyledi. “Dünyadaki tüm Overwatch oyuncularına, oyuna ve onların cömertliğine duydukları heyecanla bu kadar iyi bir şekilde destek vermelerine minnettarım” dedi.

Hemen Overwatch satın almak için tıklayın!