GTA, Red Dead Şirketi Fortnite’in Büyük Başarısına Cevap Verdi

GTA, Red Dead Şirketi Fortnite’in Büyük Başarısına Cevap Verdi
Bu başarının devamı için kopya olmaya devam edemezsin diye sert bir yanıt verdi

GTA ve Red Dead geliştiricisi Rockstar Games'in ana şirketi olan Take-Two, yine Fortnite fenomenine cevap verdi. Bugün bir etkinlik sırasında, Take-Two başkanı Karl Slatoff, Fortnite gibi büyük bir başarıya sahip olan herhangi bir oyunun çok kolay bu başarısını koruyabileceğini söyleyerek başladı.

Ama Take-Two kendi Battle Royale oyununu yayınlayacak mı? Slatoff, "tüketici oyuncular"in bir trend eğilimini kovalayarak başarıya ulaşabileceğini söylerken, doğrudan kopya olan oyunlar ise çok uzun süre dayanamayacaktır.

"Bence, bazı durumlarda yeni gelen trendlere hızlı cevap vermek için bazı şeyler yapılabilir" dedi. "Ama sen bir taklitçi olamazsın. Yenilik yapmalısın."

Slatoff, Fortnite ve PUBG'nin aynı Battle Royale türünde bulunduğunu, “çok farklı oyunlar” olduklarına dikkat çekti. Onları oynayan herkesin bildiği gibi, Fortnite stilize, daha sıradan bir Battle Royale deneyimi, PUBG ise daha seri bir görünüm ve his veriyor. Fortnite'ın kendini farklılaştırması - ve bunun özgür olması - hiç şüphesiz başarısına katkıda bulunmuştur. Slatoff, Fortnite'ın üs yapım elemanının Minecraft oynayan ve oyunlara zaten aşina olan milyonlarca gence hitap edebileceğini de sözlerine ekledi.

Slatoff, "Oraya çıkıp aynı şeyi yapıp başarılı olmayı umamazsınız," dedi.

Yönetici, Efsaneler Ligi'nin sahneye çıkmasından sonra, diğer birçok kopya MOBA'larının patladığını gözlemledi ve onlar da mücadele ettiler. Slatoff, "Farklı bir şey yapmalısın," diye açıkladı.

Take-Two'ın kendi royale oyununu yapmasını beklemeyin. Bu ayın başlarında, CEO Strauss Zelnick, Take-Two'ın Rockstar ve 2K dahil olmak üzere etiketlerini görmeyi ve diğer oyunların ayak izlerini takip etmekten çok yeni deneyimler yaratmayı tercih ettiğini söyledi.

“Sanırım birinin işini diğer insanların büyük hitlerini takip etmek için değiştirdiyse, sürekli gerilemeye devam edersiniz” dedi. Bu yüzden yenilik yapmak bizim işimizdir ve çoğu zaman bu bizim başarımızı yönlendirmemiştir."

Rockstar, 2017 yılında Motor Savaşları olarak adlandırılan bir savaş royale modunu ekleyen GTA Online ile Battle Royale alanındaki başarısınıda ele alıyor. Bu hafta sadece Rockstar, Trap Door adında bir başka modunu ekledi.