Battlefield 5 geliyor! Bu heyecana hazır mısınız?

Battlefield 5 geliyor! Bu heyecana hazır mısınız?
Bu yılın başlarında Electronic Arts, bu sonbaharda yeni bir Battlefield oyunu geleceğini açıkladı!

Battlefield 5 geliyor! Hazır mısınız?

 

Bu yılın başlarında Electronic Arts, bu sonbaharda yeni bir Battlefield oyunu geleceğini açıkladı, ancak EA Games hiçbir ayrıntı vermedi. EA Games oyunun çıkış isminin "Battlefield V" olarak adlandırılacağını söyledi ve oyun Call of Duty:WW2 gibi ikinci dünya savaşını konu alacak.

Edinilen bilgiye göre bu seri yani Battlefield V, İsveç'teki Battlefield serisi geliştiricisi DICE'den gelmektedir.

Battlefield V, bir zamanlar isimlerini değiştirmeden önce EA'da "Battlefield 2" olarak anılıyor ve algılanıyor fakat oyun eski Battlefield 2'nin yeniden düzenlemesi olmayacak, bunun yerine İkinci Dünya Savaşını konu alan tamamen yeni bir oyun serisi olacak. EA Games, kısa sürede içinde bunu duyuracak, bu da bu oyunun Haziran ayında EA Play'de oynanabileceği göz önüne alındığında mantıklı geliyor.

Geliştiriciler EA ve DICE'ın "birkaç yıl önce" Battlefield oyunları için modern ve gelecekteki ayarlardan uzaklaşmaya karar verdiğini açıkladı. 2016'daki Battlefield 1, daha önce seride başka hiçbir firmanın geliştiremediği Birinci Dünya Savaşı'nda kuruldu. Oyun son derece popülerdi. 2016 yılının tümünün ikinci en çok satan oyunu sadece Call of Duty: Infinite Warfare'ın gerisinde kaldı ve geçen ay EA 25 milyon oyuncuyu geçtiğini açıkladı.

Yeni Battlefield oyunu hakkında aynı bilgiyi alan diğer haber sitelerine göre oyun yeni loot boxes yani PUBG'den aşina olduğumuz yağma kasalarına sahip olacak. Bununla birlikte, edinilen bilgiye göre yalnızca kozmetik ürünler içerecek. Battlefield 1'de ayrıca kozmetik ürünler içeren yağmur kasaları da var. Durum ne olursa olsun, EA'nın Star Wars: Battlefront II , yağmalanma alanlarında oyunla etkileşim içindeki öğeleri teklif ettiği göz önüne alındığında bu durum göze çarpmaktadır.

Battlefield Dünya Savaşı II'yi canlandırdığından beri hatırı sayılır bir süre geçti,  en son oyunu 2009'da çıkan Battlefield 1943 olduğunu düşünürsek, yeni serinin tamamı ile gelişmiş bir yeni bir seri olacağını söylemek yanlış olmaz, fakat eski serinin bazı yansımalarını da görebilmemiz mümkün diye tahmin ediyoruz.

Ayrıca Battlefield: Bad Company hayranları için bazı üzücü haberlerimiz var. DICE Vietnam Savaşı için ayarlanan serinin üçüncü girişin üzerinde çalışıyor söylentisinin doğru olmadığını ve şuan için tüm enerjilerini yeni çıkaracakları Battlefield V için harcadıklarını duyurdu.

Ayrıca EA Games Battlefield: Bad Company hayranları için bir sevindirici haberimiz de var, eğer seri için iyi geribildirim alınırsa yeni seri üzerinde çalışılabileceğinin mümkün olduğunu da belirtti.